gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Mayıs 2016 tarihine ait 5 makale bulundu

Hiçbir Çocuk Şiddeti Unutmuyor
16
MAYIS
Hiçbir Çocuk Şiddeti Unutmuyor
Yazar :Gülşen Yıldırım            Kategori :Çocuk & Psikoloji
16 MAYIS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 869
Aile içi şiddet; bir bireyin eşine, çocuklarına, anne babasına, kardeşlerine ve/veya yakın akrabalarına karşı uyguladığı her çeşitli agresif davranıştır. Yukarıdaki tanıma yalnızca kaba güç içerir davranışlar değil; aşağılamak, tehdit etmek, uygun fiyat özgürlüğünü kısıtlamak ve mahrum bırakmak benzeri kuvvet gören bireyin kendisine meydana gelen saygısını, kendisine ve etrafına meydana gelen güvenini azaltan, korku duymasına gerek meydana gelen birçok tutum da girer... Daha Fazlası.
Evcil hayvan beslemek çocukların gelişiminde etkili
11
MAYIS
Evcil hayvan beslemek çocukların gelişiminde etkili
Yazar :Ayşenur Bekaroğlu            Kategori :Çocuk & Eğitim
11 MAYIS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 919
İlk oyun dostu olarak düşünebileceğimiz evcil hayvanlar, çocukların bilhassa ve öncelikle sosyal-duygusal ve psikomotor gelişimleri olmak üzere bilişsel süreçlerde de etkilidir. İnsanın en basit özelliği meydana gelen toplumsal bir varlık oluşumuza dayanak olmakta ve birey yaşamının önce adımları meydana gelen bebeklik çağı bakımından de birey hayatını pozitif yönlendirmede etkin oyun işaret etmektedir.Bebeklik çağında taklit etmeyi, izlemeyi, duygusal bağlantı kurmayı, sosyalleşmesini ..... Daha Fazlası.
Haz Öteleme Eğitimi
20
MAYIS
Haz Öteleme Eğitimi
Yazar :Mehmet Teber            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 MAYIS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 622
Günümüz toplumunun özelliklerinden biri de haz merkezli bir toplum olması. Artık bize haz veren işlerin peşinde daha çok koşuyoruz. İzlediğimiz programlar bize haz veriyorsa izliyor, yoksa kapatıyoruz. Öğretici programları pek de aramıyoruz. Yemek yerken haz aldığımız yemekleri tercih ediyoruz, besleyici olanlar değil. Daha fazla kola, şekerleme, tatlı tüketmemizin nedeni de belki yine merkeze hazı almamız. Alışveriş merkezlerindeki alışveriş çılgınlığının altında yatan faktör yine haz alma arzusu... Daha Fazlası.
Çocuklarda Duygu Eğitimi
20
MAYIS
Çocuklarda Duygu Eğitimi
Yazar :Mehmet Teber            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 MAYIS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 930
Günümüzde bir çok anne-baba çocuğunun agresif olduğundaN, çevresine zarar verdiğinden ve saldırgan olduğundan şikayetçi. Bu gibi durumların hepsi çocuğun duygularını kontrol edemediğini, doğru ifade edemediğini gösterir. Çocuklarımızı yetiştirirken onun davranışlarını, düşüncelerini eğittiğimiz gibi duygularını da eğitmemiz gerekir... Daha Fazlası.