gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Haziran 2016 tarihine ait 4 makale bulundu

Küçük İnsanlar
26
HAZİRAN
Küçük İnsanlar
Yazar :Şafak Uzun            Kategori :Çocuk & Psikoloji
26 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 671
Onlara pekçok kitap yazıldı. Filmler ve diziler çekildi. Her yerdeler. Şayet ciddi anlamda , çevrenize bakarsanız onları görebilirsiniz. Herşeyleriyle çok farklılar. Bencildir… Minik birey, yalnızca kendini düşünür. Başkalarının çokta bir ehemmiyeti yoktur. İsteklerinin anında gerçekleşmesini bekler. Yaşamda tek hedefi; doymak bilmeyen isteklerinin karşılanmasıdır. Onun gözünde sizin üzülüp üzülmediğinizin ya da isteyip istemediğinizin bir manası yoktur. Yalnızca bizzat istekleri vardır... Daha Fazlası.
Tuvalet Eğitimi
20
HAZİRAN
Tuvalet Eğitimi
Yazar :Nilüfer Evgin            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 1248
Tuvalet kursu amaçlı, her çocuğun fizyolojik ve zihinsel gelişme hızı ve hazırlıklı oluş çağı farklıdır. Bu nedenle öncelikle her çocuğun hazırlıklı oluşunu beklemek ve kesinleştirmek lazımdır. Aşağı yukarı olarak tuvalet eğitimine başlama yaşı 1,5 - 2,5 yıl arasıdır. Öncelikle çocuğun tuvalet eğitimine hazırlıklı olup meydana gelmediği belirlenmelidir. Anne baba veya tuvalet eğitimini verecek durumda olan birey bir takım noktaları belirlemelidir. Uyarı edeceği noktalar: Çocuk öncelikle yüzündeki uzuvları sorduğumuz zaman tek tek karıştırmadan gösterebiliyor mu?.. Daha Fazlası.
Mükemmelliyetcilik ve Sınırlar
20
HAZİRAN
Mükemmelliyetcilik ve Sınırlar
Yazar :Nilüfer Evgin            Kategori :Çocuk & Psikoloji
20 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 456
Mükemmeliyetçi anne ve babalar çocuğundan her şeyin en iyi olanını , en güzelini, en muhteşem olanını bekler. Çocuk sınıfında ve grubunda önder, en birinci, en başarılı, her yarışmayı galip gelen, en güzel yazan, en güzel çizen, en güzel söyleyen, en güzel okuyan özetle en iyi olmak zorundadır. Başarısız olma hakkı olmayan bu çocuklardan mükemmellik beklenir... Daha Fazlası.
Ailemde Çocuk Var
15
HAZİRAN
Ailemde Çocuk Var
Yazar :Mehmet Teber            Kategori :Çocuk & Aile
15 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 644
Yılın son günüydü. Bir senenin muhasebesini samimi bir şekilde yapıyordu. Geçen sene iş için bir sürü koşturmuş, yepyeni kurduğu şirket için gecesini gündüzüne katarak çalışmıştı. İşler güzel gidiyordu, çok şükür. Fakat bu yüklü tempo içerisinde ailesini ve bilhassa çocuklarını çok ihmal etmişti. Akşam saat On'da evine geldiğinde çocuklar çoktan uyumuş oluyordu. Sabahları onları okula bırakırken onlarla birazcık görüşebiliyordu. "İş tarafından çok başarılı fakat aile tarafından başarısız" bir sene diye içinden geçirdi... Daha Fazlası.