gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Haziran 2017 tarihine ait 6 makale bulundu

Çocuklarda Disiplin ve Ceza
09
HAZİRAN
Çocuklarda Disiplin ve Ceza
Yazar :Mustafa Doğan            Kategori :Çocuk & Eğitim
09 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 252
Çocukların eğitimi ve iyi bir birey olabilmenin yollarını ona gösterirken, çoğu anne-babanın karıştırdığı belki de işin içinden çıkamadığı bir durumdur, disiplin ve ceza. Çocuklarımız disiplinli olsunlar, sorumluluklarını bilip ona göre davransınlar hepimiz isteriz. Bunu yapmadıklarında ya da bizleri istenmeyen bir durum karşısında çok zorladıklarında ceza yöntemine başvurduğumuz zamanlar hepimizin olmuştur... Daha Fazlası.
Yaz Tatilini Nasıl Geçirmeliyiz ?
09
HAZİRAN
Yaz Tatilini Nasıl Geçirmeliyiz ?
Yazar :Mustafa Doğan            Kategori :Çocuk & Gelişim
09 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 458
Okulların tatile girmesiyle çocuklar için eğlenceli bir yaz tatili başlamış oldu. Öğrenciler bir eğitim/öğretim yılı boyunca okula gittiler, ödev yaptılar, proje hazırladılar ve sınavlara girdiler. Umarım tüm öğrenciler için güzel, başarılı ve keyifli bir eğitim/öğretim dönemi geçmiştir. Şimdi tatil zamanı. Tatiller çocuklar için iyi değerlendirildiği taktirde tam dinlenme sağlanmış olacak ve bir daha ki eğitim dönemine daha dinç ve heyecanlı başlamalarına imkan verecektir... Daha Fazlası.
Çocuklar da depresyona girer!
04
HAZİRAN
Çocuklar da depresyona girer!
Yazar :Berna İncekara            Kategori :Çocuk & Psikoloji
04 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 352
Sadece biz yetişkinlerin psikolojisi olduğunu, ve sadece bizim depresyona girdiğimizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evet, dünyadan bir haber ve kendi dünyasında mutlu sandığımız çocuğumuzun da biz yetişkinler gibi kendisine ait psikolojisi dünyası var. Ve onlar da kendi dünyalarına ait sebeplerle depresyona girebilirler... Daha Fazlası.
Çocuklarda Gecikmiş Konuşma ve Nedenleri
04
HAZİRAN
Çocuklarda Gecikmiş Konuşma ve Nedenleri
Yazar :Gülşen Yıldırım            Kategori :Çocuk & Gelişim
04 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 307
Anne-babaların çocuklarının gelişimine ilişkin olarak öncelikle bekledikleri aşama çocuklarının konuşmaya başlamasıdır. Bir çok çocukta gelişimin bir parçası olarak kendiğlinden gelişir ve devam eder. Bebek dünyaya geldiği andan itibaren önce ağlayarak, belli bir süre sonra ağlamanın yanında farklı sesler geliştirerek dış dünya ile iletişim kurar. Gelişim evrelerine baktığımızda 1 yaş civarı ilk anlamlı sözcüklerini çıkarıp, 2-3 yaş civarı ise anlaşılır bir biçimde konuşmaya başlamış olmasıdır... Daha Fazlası.