gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Temmuz 2016 tarihine ait 5 makale bulundu

Çocuklarda Yalan Söyleme Davranışı
27
TEMMUZ
Çocuklarda Yalan Söyleme Davranışı
Yazar :Büşra Güneş            Kategori :Çocuk & Psikoloji
27 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 904
Çocukların uydurma söylemesi ebeveynleri epeyce endişelendiren tek konudur. Çocuğun sıhhatli gelişimi amaçlı dikkatle ele alınması gerekiyor zira uydurma karşısında verilen reaksiyonlar bu davranışın devamını ve hepten sıklaşmasına neden olabilmektedir . Çocukların söylemiş olduğu yalanlar yaşlarına göre çeşitlilik gösterebilir... Daha Fazlası.
1 Yaşındaki Çocuğunuzun Gelişimini Desteklemek İçin Neler Yapabilirsiniz ?
29
TEMMUZ
1 Yaşındaki Çocuğunuzun Gelişimini Desteklemek İçin Neler Yapabilirsiniz ?
Yazar :Nilüfer Evgin            Kategori :Çocuk & Gelişim
29 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 559
1 yaşlarındaki bebeğinizin ağırlığı, doğum kilosunun üç katına ulaşmıştır. Baş ve göğüs etrafı eşitlenmiştir. Gündüz uykusu artık 2,5 saate düşmüş, bulma refleksi kaybolmuştur. Yürümeye başlamıştır. Çorabını kendisi çıkarabilir, çatala batırılan yiyeceği ağzına götürebilir kapasitededir . Bakım beslenme ve sıhhatini geliştirmek amaçlı neler yapabilirsiniz?.. Daha Fazlası.
Strese Karşı Hobi
10
TEMMUZ
Strese Karşı Hobi
Yazar :Mustafa Doğan            Kategori :Çocuk & Psikoloji
10 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 747
Stres, hayat kalitemizi düşüren hayatımızı negatif yönde etkileyen ruhsal bir rahatsızlıktır. Stresin pek çok etkeni olabilmektedir. Yaşadığımız travmalar, başarısızlıklar, iş temposu, yoğunluk ve yorgunluk, mevsimsel etkiler. Güneşin yüzünü göstermesiyle, havaların ısınmasıyla baskı yaratan etmenler azalmaktadır. Güneş, bununla birlikte yaşadığımız ruhsal olumsuzlukların da üst kısmına bir aydınlık olarak doğmaktadır ve huzur getirmektedir... Daha Fazlası.
Aile ilişkisi zayıf çocuk uyuşturucuya yöneliyor
11
TEMMUZ
Aile ilişkisi zayıf çocuk uyuşturucuya yöneliyor
Yazar :Nevzat Tarhan            Kategori :Çocuk & Aile
11 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 855
Madde bağımlılığıyla mücadelede en mühim görevin ailelere düştüğüne değinen uzman kişiler , çocuğa devamlı öğüt etmek mahaline gerçek kontakt kurmanın ehemmiyetine göze çarpıyor . Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile ilişkileri zayıf çocukların, hatalı arkadaşlıklar ile öncesinde saklı çöküntüye ardından da uyuşturucuya yönlendiğini ifade etti. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, uyuşturucu ile mücadelenin öncesinde ailede başladığını ifade ederek ailelere, çocukla gerçek kontakt kurmaları teklifinde bulundu. Uyuşturucu ve madde ile çocuğun her an karşılaşma ihtimalinin meydana geldiğini kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile ilişkileri kuvvetli , ebeveynlerin gerçek kontakt kurduğu çocukların, uyuşturucu ile karşılaştığında " bağlı " duruma gelmediğini, ailesi ile problem hayatını sürdüren çocukların bağlı olma rizikosu taşıdıklarını ifade etti ... Daha Fazlası.