gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Temmuz 2016 tarihine ait 6 makale bulundu

Çocuklarda Yalan Söyleme Davranışı
27
TEMMUZ
Çocuklarda Yalan Söyleme Davranışı
Yazar :Büşra Güneş            Kategori :Çocuk & Psikoloji
27 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 484
Çocukların uydurma söylemesi ebeveynleri epeyce endişelendiren tek konudur. Çocuğun sıhhatli gelişimi amaçlı dikkatle ele alınması gerekiyor zira uydurma karşısında verilen reaksiyonlar bu davranışın devamını ve hepten sıklaşmasına neden olabilmektedir . Çocukların söylemiş olduğu yalanlar yaşlarına göre çeşitlilik gösterebilir... Daha Fazlası.
1 Yaşındaki Çocuğunuzun Gelişimini Desteklemek İçin Neler Yapabilirsiniz ?
29
TEMMUZ
1 Yaşındaki Çocuğunuzun Gelişimini Desteklemek İçin Neler Yapabilirsiniz ?
Yazar :Nilüfer Evgin            Kategori :Çocuk & Gelişim
29 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 300
1 yaşlarındaki bebeğinizin ağırlığı, doğum kilosunun üç katına ulaşmıştır. Baş ve göğüs etrafı eşitlenmiştir. Gündüz uykusu artık 2,5 saate düşmüş, bulma refleksi kaybolmuştur. Yürümeye başlamıştır. Çorabını kendisi çıkarabilir, çatala batırılan yiyeceği ağzına götürebilir kapasitededir . Bakım beslenme ve sıhhatini geliştirmek amaçlı neler yapabilirsiniz?.. Daha Fazlası.
Strese Karşı Hobi
10
TEMMUZ
Strese Karşı Hobi
Yazar :Mustafa Doğan            Kategori :Çocuk & Psikoloji
10 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 480
Stres, hayat kalitemizi düşüren hayatımızı negatif yönde etkileyen ruhsal bir rahatsızlıktır. Stresin pek çok etkeni olabilmektedir. Yaşadığımız travmalar, başarısızlıklar, iş temposu, yoğunluk ve yorgunluk, mevsimsel etkiler. Güneşin yüzünü göstermesiyle, havaların ısınmasıyla baskı yaratan etmenler azalmaktadır. Güneş, bununla birlikte yaşadığımız ruhsal olumsuzlukların da üst kısmına bir aydınlık olarak doğmaktadır ve huzur getirmektedir... Daha Fazlası.
Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları
19
TEMMUZ
Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları
Yazar :Berna İncekara            Kategori :Çocuk & Psikoloji
19 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 788
Hepimiz hayatımızın bir sürü evresinde stresle karşılaşabiliriz. Stres üzerimizde hissettiğimiz baskı ve gerginlik durumudur. Yaşadığımız stresler, bizim yaşamla uyumumuzu bozar, ilişkilerimizde sorunlar yaşamamıza neden olur. Bizde kaygı, stres , gerginlik ve sinir yaratmakla beraber, bedenimizde de kendisini hissettirebilir. Bedenimizde yaşadığımız çoğu tepkinin ana sebebi stresten kaynaklanır... Daha Fazlası.