gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Temmuz 2017 tarihine ait 3 makale bulundu

Kardeş Kıskançlığı ve Taht Kavgası
07
TEMMUZ
Kardeş Kıskançlığı ve Taht Kavgası
Yazar :Gülşah Öztürk Erten            Kategori :Çocuk & Aile
07 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 492
Hem ebeveynler için hem de kardeşi dünyaya gelen çocuk için hayatlarında birden yeni bir sayfa açılmıştır. Bu dönemde özellikle çocuk çok fazla değişiklikle karşı karşıya kalmıştır. Bu yenilikler çocuklar için endişe vericidir ve tepki göstermelerine neden olmaktadır. Bazı çocuklarda çok belli başlı kıskançlık göstergesi davranışlar gözlemlenirken, bazı çocuklar daha sessiz sakin yaşar bu dönemi. Ancak bilinmelidir ki kıskanmayan çocuk yoktur... Daha Fazlası.
Çocuklarımız Kimlere Emanet
20
TEMMUZ
Çocuklarımız Kimlere Emanet
Yazar :Öznur Simav            Kategori :Çocuk & Aile
20 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 462
Çocuklarımız, öncelikle aile içinde anneye emanet oluyor. Günlük yaşam içinde, yurdumuz koşullarında ve alışıldığı şekliyle... Anneler, bebeklerini dünyaya getirdikten sonra, kendileri ile özdeş bir şekilde büyütürler... Sanki, ikisi bir bütündür. Onunla birlikteliğini, onu anlamayı, ihtiyaçlarını bilmeyi hormonlarının da etkisiyle başarmaya çalışır. .. Daha Fazlası.
Artık Günümüz Çocukları Farklı, Başetmek ZOR...
20
TEMMUZ
Artık Günümüz Çocukları Farklı, Başetmek ZOR...
Yazar :Öznur Simav            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 521
Bambaşka bir çağ yaşıyoruz. Çocuklar artık büyümüşte küçülmüş. Yaşı 3-4 te olsa onların sorularına cevap vermek anne-babaları zorlayabiliyor. Hangi soruya nasıl cevap vereceğim. Ya cevap verirken sıkıntımı anlarsa? Bu tür sorular genellikle cinsellikle ilgili sorular olup, çocuğun çevrede kimse var mı yok mu demeden sorduğu sorulardır... Daha Fazlası.