gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Eylül 2017 tarihine ait 6 makale bulundu

Çocuklarda Korkular ve Kaygı
29
EYLÜL
Çocuklarda Korkular ve Kaygı
Yazar :Aykut Akova            Kategori :Çocuk & Psikoloji
29 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 872
Her çocuğun birtakım korkulan vardır, çoğu akla yakın olmayan korkulardır bunlar En azından büyüklerin gözünde, çocukların korktukları şeylerin çoğunun gerçekten tehdit edici bir yanı da bulunmamaktadır... Daha Fazlası.
Çocuğumla Nasıl İletişim Kurmalıyım ?
29
EYLÜL
Çocuğumla Nasıl İletişim Kurmalıyım ?
Yazar :Fundem Ece Kaykaç            Kategori :Çocuk & Aile
29 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 1227
Özellikte yeni anne-babalarımızın çocuklarıyla nasıl iletişim kurmaları gerektiğiyle ilgili konularda arada kalmaları nedeniyle bu konuya değinmek istedim. Ayrıca birçok anne-baba çocuklarıyla iletişim problemi yaşamaktadır. Bu noktada önemli olan birkaç unsuru atlamamakta fayda var, belki de bu sayede bu sizlere sunacağım küçük anahtarlarla çocuğunuzla olan iletişiminiz olumlu olarak ilerleme kaydeder... Daha Fazlası.
Kardeş Kıskançlığı
29
EYLÜL
Kardeş Kıskançlığı
Yazar :Çağla Keskin            Kategori :Çocuk & Aile
29 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 957
Kıskançlık, sevilen birinin başkası ile paylaşılmasına katlanamamaktır. Yaşamın her döneminde görülebilir ancak çocuklukta biraz daha yoğun yaşanabilir. Doğal, evrensel ve insanı oldukça mutsuz eden bir duygudur. Önemli olan ne boyutta yaşandığıdır... Daha Fazlası.
Israrcı Çocuklara HAYIR Diyebilmek
06
EYLÜL
Israrcı Çocuklara HAYIR Diyebilmek
Yazar :Gülşah Öztürk Erten            Kategori :Çocuk & Eğitim
06 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 1840
Günümüzde ebeveynlerin çok zorlandıkları konulardan biri de çocuklara sınır koyabilmek ve hayır diyebilmektir. Aileler öz güveni yüksek, mutlu çocuk yetiştirebilmenin ancak çocukları serbest bırakarak mümkün olabileceği gibi yanlış bir düşünceye kapılabiliyorlar. Ancak sınırlar tam aksine bir çocuğun kendini güvende hissetmesini sağlar... Daha Fazlası.