gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Uzman Pedagog Hakan Emanetoğlu

Hakan Emanetoğlu

Uzman Pedagog

1989 yılında İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Pedagoji Bölümü’nden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi, Adli Tıp Enstitüsü’nde, Prof.Dr.Zuhal Baltaş ile yaptığı “Şiddet Öğelerinin Algılanması ve Öğrenilmesinde, İşitsel ve Görsel Uyaran Olarak Televizyonun Rolü” konulu, deneysel araştırmasıyla uzmanlığını tamamladı. APT (Uluslararası Oyun Terapileri Derneği) ve EMDR Derneği sertifikasyonlarıyla Oyun Terapisti ve EMDR Terapisti unvanlarına sahiptir.

[email protected]

Uzman Pedagog Hakan Emanetoğlu

Kreş ve Yuva Rehberiniz

Uzman Pedagog Hakan Emanetoğlu Makaleleri

Çocuklarda Oyun ve Oyuncak
11
AĞUSTOS
Çocuklarda Oyun ve Oyuncak
Yazar :Hakan Emanetoğlu                Kategori :Çocuk & Gelişim
11 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 455
Oyuncak seçimi genellikle ebeveynlerin ikilem içerinde kaldığı bir durum olarak karşımıza çıksa da gözden kaçırılan asıl nokta önemli olanın oyuncak değil oyun olduğudur. Oyun, birçok ailede, çocuklarının onları rahatsız etmeden kendi kendine oyalandığı bir süreç olarak değerlendirilse de, aslında çocuğun gelişim ve eğitiminin ayrılmaz bir parçasıdır... Daha Fazlası.
O’nun Seviyesine İnin
24
TEMMUZ
O’nun Seviyesine İnin
Yazar :Hakan Emanetoğlu                Kategori :Çocuk & Aile
24 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 610
Gelin bu sabah sizlerle bir oyun oynayalım. Oyun malzememiz yakın çevrenizde kolaylıkla bulabileceğiniz materyallerden oluşacağı amaçlı zorlanmayacağınıza eminim. Hemen bir sandalye alın ve üst kısmına çıkın ve sandalyenin önünde dizlerinin üst kısmına çömelmiş eşinize kaşlarınızı çatıp kızgınlıkla bir birşeyler söyleyin ve üstelik elinizin işaret parmağını ona yönlendirerek vücut dilinizin bu tehdit dolu mizansene kuvvet vermesini sağlayın. Daha daha sonra eşinizle yer değiştirip bu oyunu tekrarlayın... Daha Fazlası.