gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Uzman Psikolog Esin Özer Bakır

Esin Özer Bakır

Uzman Psikolog

1987 yılı İstanbul Bakırköy doğumludur. İlköğretimini Özel Selim Pars Koleji’nde tamamlamıştır. Ortaöğretimini Özel Uğur Lisesi’nde tamamlayan ve 2004 yılında mezun olan Esin ÖZER BAKIR, aynı yıl İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanmış, 2008 yılında Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince çeşitli anaokullarında ve Balıklı Rum Hastanesi’nde alkol ve madde bağımlığı ve psikiyatri servislerinde staj yapmıştır, “Alkol Bağımlılığı olan Babaların Çocuklarında Şiddete Eğilim” konulu staj bitirme projesiyle stajını tamamlamıştır. Mezun olduğu yılı takriben çocuk ve ergenlerle ve aileleriyle çalışmaya başlamış aynı zamanda İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programına burslu olarak kabul edilmiştir. 2008 yılından bu yana çocuk ve ergen danışmanlığı, aile danışmanlığı yapmakta olup, özel eğitim alanında otizmli çocuklarla çalışmalar yürütmüştür.

Aldığı eğitimler,

  • Doç. Dr. Neslihan Zabcı tarafından verilen “Projektif Testlerle Çocuğun Ruhsal Değerlendirilmesi” eğitimine katılarak Rorschach (Çocuk) , CAT ve TAT (Çocuk) testlerinin uygulanması, değerlendirilmesi alanında eğitimini tamamlamış ve eğitim sonunda yapılan sınavı başarıyla geçmiştir.
  • Uzman Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu tarafından verilen Oyun Terapisi Sertifikiasyon Programı Temel Eğitimi başarıyla tamamlamıştır.
  • Rebeca Chow, MA, LCPC, LPC, RPT/S tarafından verilen Oyun Terapisi Eğitimi 2. Modulü olan Yapılandırılmış Oyun Terapisi Metodu Eğitimine devam etmektedir.
  • 0 – 6 yaş arası çocuklar için Gelişim Testi DENVER II Sertifikasyon Programını başarıyla tamamlamıştır.

Seminerler,

  • “Çocuk Ruh Sağlığı” Esin ÖZER. 13. Uluslar arası Çocuk Şenliği, İstanbul Şehir Tiyatroları (14.04.2010 – 21.04.2010)
  • “Kardeş Anaokulları Projesi” kapsamında toplam 10 anaokulunda verilmiş olan seminerler
  • “Çocuğun Gelişiminde Ailenin Rolü” Esin ÖZER
  • “Okul Olgunluğu” Esin ÖZER
  • “Çocuklarda Uyum ve Davranış Bozuklukları” Esin ÖZER
  • “Çocuğun Neden Beni Dinlemiyor? – Çocuğunuza Sınır Koyma” Esin ÖZER

Mail adresi : [email protected]

www.esinozerbakir.com

Kreş ve Yuva Rehberiniz

Uzman Psikolog Esin Özer Bakır Makaleleri

Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı ?
14
AĞUSTOS
Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı ?
Yazar :Esin Özer Bakır                Kategori :Çocuk & Gelişim
14 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 751
Günümüzde telefon, tablet kullanımı, televizyon izleme ortalama 1 yaş hatta bazen daha öncesinde başlıyor. Anne babalar kimi zaman bebeğin yemek yeme gibi ihtiyaçlarını karşılarken daha hızlı, rahat olabilmek, kimi zaman zihinsel/dil gelişimini destekliyor olduğu düşüncesiyle bebek/çocuklarını teknolojik aletlerin karşısına hapsediyor... Daha Fazlası.
Çocuğun Eğitiminde Ödül ve Ceza
13
EKİM
Çocuğun Eğitiminde Ödül ve Ceza
Yazar :Esin Özer Bakır                Kategori :Çocuk & Psikoloji
13 EKİM tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 705
Çocuklarına güzel bir şekilde eğitim vermek, onları hayata en iyi şekilde hazırlamak bütün anne babaların temek hedeflerindendir. Anne babanın her davranışının, yorumunun çocuğun üzerinde etkisi vardır. Anne baba ve çocuk arasındaki iletişim yaşam boyu devam eder ve çocuğun bütün hayatını etkiler... Daha Fazlası.
Çocuğum Neden İçine Kapanık ?
21
AĞUSTOS
Çocuğum Neden İçine Kapanık ?
Yazar :Esin Özer Bakır                Kategori :Çocuk & Psikoloji
21 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 917
Her çocuk çeşitli kişilikle doğar ve zihinsel gelişmesini süre içerisinde tamamlar. Çocukta, şahsiyet gelişiminin bariz olarak başladığı 2 yaşından bu yana çeşitli davranışlar göstermesi epeyce doğaldır. Çocuk , sürekli psikososyal bir gelişme gösterir. Normal toplumsal gelişme içerisinde en başta aile mensupları olmak üzere öbür insanlar ile kontakt ve etkileşim mühimdir ... Daha Fazlası.
Aile İçi İletişim
12
TEMMUZ
Aile İçi İletişim
Yazar :Esin Özer Bakır                Kategori :Çocuk & Aile
12 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 666
İletişim, karşımızdaki kişilerle çok yönlü bir mesaj alışverişidir. Bu mesajlar sözlü olabileceği gibi, sözel olmayan biçimlerde de karşımızdakilere iletilebilir. Mesajlarımızı karşımızdakilere iletirken mimiklerimiz, jestlerimiz, diğer bir deyişle, vücut dilimiz, iletişimimizin çok önemli bir boyutunu oluşturmaktadır... Daha Fazlası.