gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Uzman Klinik Psikolog Büşra Güneş

Büşra Güneş

Uzman Klinik Psikolog

   Klinik Psikolog Büşra Güneş lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Esirgeme Kurumu, Adliye, Kapalı Cezaevi, Huzurevi, Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesi ve çeşitli özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj yapmıştır.

  Çeşitli gönüllü faaliyetlere katılarak "Kurum Bakımındaki 0 - 6 Yaş Grubu Çocukların Gelişimlerinin Desteklenmesi Projesi" nde süpervizörlük yapmıştır. Bunun yanında şizofreni hastalarına destek olmak amaçlı “Psişizofreni” adlı grubun kuruculuğunu yaparak gönüllü çalışmalarını sürdürmüş ve "Şizofreni Dernekleri Federasyonu"nda yönetim kurulu üyesi olmuştur. Bu süreçte “Şizofrenide Ruhsal Toplumsal Beceri” eğitimini almıştır.

  Uzman Psikolog Büşra Güneş yüksek lisans eğitimini Okan Üniversitesi ’nde “Klinik Psikoloji” alanında tamamlamıştır. Bu süreçte, bilişsel davranışçı terapi,aile terapileri, şema terapisi, psikofarmakolojik yaklaşımlar, nöropsikolojik değerlendirme, grup terapisi gibi eğitimler ve bilişsel davranışçı terapi odaklı süpervizyon almıştır.

 Bunun yanında Hakan Türçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimine devam etmiştir.. Bu dönemde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bilimsel bir çalışmaya gönüllü olarak katılmış ve şizofreni hastalarına yönelik grup terapisi uygulamasında bir yıl süre ile koterapistlik yapmıştır.

  Şuanda Humanite Psikiyatri Tıp Merkezi'nde çalışan klinik psikolog Büşra Güneş, özel hastanelerde ve çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde danışan takip etmiştir ve kurumlara yönelik eğitimler vermiştir.

   Psikolojik değerlendirme alanında; MMPI, Rorschach, Nöropsikolojik Batarya, TAT ve çeşitli zeka testlerini uygulayabilen Büşra Güneş, ergen ve yetişkinler ile bilişsel davranışçı yaklaşımında çalışmaktadır.

   Bunun yanında psikotik bozukluklar alanında rehabilitasyon ve psikoeğitim çalışmalarını yürütmekte ve kaygı bozuklukları (panik atak, yaygın anksiyete bozukluğu, OKB, fobiler ) , öfke kontrolü, stres yönetimi gibi konularda çalışmaktadır. Yeme Bozuklukları Destek Derneği üyesi olan Büşra Güneş ; psikodiyet, sağlıklı beslenme, beden kabulü, yeme bozuklukları ve beden imajı bozuklukları alanında da hizmet vermektedir.

Adres : Esentepe Gazeteciler Sitesi, Matbuat Sokak, No:25, Esentepe / Şişli / Istanbul

Website  : http://www.psikologbusragunes.com

E-mail    : [email protected] - [email protected]

Phone    : 0 (212) 274 78 78

Kreş ve Yuva Rehberiniz

Uzman Klinik Psikolog Büşra Güneş Makaleleri

Çocuklarda Takıntılar
11
AĞUSTOS
Çocuklarda Takıntılar
Yazar :Büşra Güneş                Kategori :Çocuk & Psikoloji
11 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 458
Takıntılar, her insanda olabilecek olan, tekrarlı olarak yapılan davranışlardır. Bu davranışlar temizlik, simetri, çizgilere basmamak veya belirli sayılar ile ilgili pek çok şekilde görülebilir. Bazı insanların bu tarz davranışları onların gündelik yaşamlarını çok etkilemez iken , bazı insanlarda ise yaşamlarını engelleyecek, işlevselliklerini ellerinden alacak kadar rahatsız edebilmektedir ve obsesif kompulsif gibi ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir... Daha Fazlası.
Çocuklarda Yalan Söyleme Davranışı
27
TEMMUZ
Çocuklarda Yalan Söyleme Davranışı
Yazar :Büşra Güneş                Kategori :Çocuk & Psikoloji
27 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 857
Çocukların uydurma söylemesi ebeveynleri epeyce endişelendiren tek konudur. Çocuğun sıhhatli gelişimi amaçlı dikkatle ele alınması gerekiyor zira uydurma karşısında verilen reaksiyonlar bu davranışın devamını ve hepten sıklaşmasına neden olabilmektedir . Çocukların söylemiş olduğu yalanlar yaşlarına göre çeşitlilik gösterebilir... Daha Fazlası.
Motivasyon Sağlama Yöntemleri
24
EKİM
Motivasyon Sağlama Yöntemleri
Yazar :Büşra Güneş                Kategori :Çocuk & Eğitim
24 EKİM tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 584
İnsanların çoğunun davranışlarının altında ihtiyaçlar bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar, karşılanmak için itici bir güç oluşturur ve bu güce de motivasyon adı verilir. İnsan davranışlarına yön verir ve kişileri harekete geçirir. İhtiyaçlar, istekler, dürtüler, ilgiler ve arzular hep motivasyonun içinde yer alır ve bireylerin hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olur.Yaşamda tüm insanlar için tek bir motiv diğer adıyla tek bir güdü yoktur, güdüler çok çeşitlidir. Fizyolojik, psikolojik ve sosyal olmak üzere üç ayrı çeşidi bulunmaktadır... Daha Fazlası.