gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç

Fundem Ece Kaykaç

Uzman Klinik Psikolog

İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Fenerbahçe Lisesi’nde tamamladı sonra 2009 yılında Okan Üniversitesi’ni kazandı ve Psikoloji Bölümünü(%30 İngilizce) okurken Çift Anadal Programı’na hak kazanarak Sağlık Yönetimi bölümünü de okudu ve iki bölümden de 2015 yılında mezun oldu. Psikoloji alanında birçok kongre ve çalışmaya katıldı. Bir yandan Anadolu Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Bölümü’nü bitirdi. 2015 yılında Marmara Üniversitesi’nden pedagojik formasyonunu aldı. 2016 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji – Sağlık Modülü masterını tamamladı.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı(TCYOV)’nda sabıkalı çocukları hayata rehabilite etme çalışmasında bulundu. KİM Psikoloji Danışmanlık merkezinde deneyim elde etti. Aura Psikoterapi Merkezi & Otizm Derneği Farklı gelişen(otizm, down sendromu, hiperaktivite, şizoid) çocuklarla çalıştı ve Beyoğlu Belediyesinin ‘Farklı Olanla Yaşamak’ projesinde yer aldı. Özel Alp Ata Bakım Merkezi’nde şizofreni, şizoid, mental retardasyon hastalarıyla çalıştı. Yedikule Durp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı’nda vaka görüşmelerine gözlemci olarak katılım sağlayıp, poliklinikteki hastaları psikiyatrist yanında gözlemledi. Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi’nde AMATEM ve K1 servislerinde görev aldı.

Varoluşçuluk ve Logoterapi & Cinsel Terapi Eğitimi’ni & Çözüm Odaklı Terapi & BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimlerini almış. Süpervize edilmiş ve bu eğitimler doğrultusunda terapilerini yürütmektedir. Cinsel terapi, Varoluşçuluk ve logoterapi, çocuk-ergen-çift-aile için Çözüm Odaklı terapi, Yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT) uygulamaktadır. Ayrıca anaokullarında ‘psikolog’ olarak çalışmaktadır. Yetişkin, ergen, çocuk psikolojisi üzerine araştırma ve uygulama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Pendik Şifa Hastanesi'nde ve Psikopend Danışmanlık Merkezi'nde aktif olarak danışan görmeye devam etmektedir. Çocukları çok sevdiğinden anaokulu psikoloğu yönünü bırakmamış ve Çağdaş Işığım Anaokulu'na da psikolog olarak destek vermektedir.

Uygulayıcısı Olduğu Testler
● CATEL 2A
● CATEL 3A
● STANDARDİZE MİNİMENTAL TEST
● ALEXANDER
● METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUK TESTİ
● PEABODY RESİM KELİME TESTİ
● BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ
● BENDER GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGI TESTİ
● AGTE(ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ)
● GOOD ENOUGH-HARRIS(İNSAN RESMİ ÇİZME TESTİ)
● DRAW A PERSON(BİR ADAM ÇİZ)
● PORTEUS LABİRENTLERİ GESSELL GELİŞİM TESTİ
● MMPI
● WAIS
● TAT
● CAT
● LOUSİSA DÜSS(PSİKANALİTİK HİKAYELER TESTİ)
● STANFORD BİNET ÇİZGİ YÖNÜ BELİRLEME TESTİ
● İŞARETLEME TESTİ
● STROOP
● SAYI DİZİSİ ÖĞRENME TESTİ
● WISC-R

Mail adresi : [email protected]

www.fundemece.com/

http://facebook.com/psikolog.fundem

https://www.instagram.com/psikolog.fundem.ece/

Kreş ve Yuva Rehberiniz

Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç Makaleleri

Çocuğumla Nasıl İletişim Kurmalıyım ?
29
EYLÜL
Çocuğumla Nasıl İletişim Kurmalıyım ?
Yazar :Fundem Ece Kaykaç                Kategori :Çocuk & Aile
29 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 1261
Özellikte yeni anne-babalarımızın çocuklarıyla nasıl iletişim kurmaları gerektiğiyle ilgili konularda arada kalmaları nedeniyle bu konuya değinmek istedim. Ayrıca birçok anne-baba çocuklarıyla iletişim problemi yaşamaktadır. Bu noktada önemli olan birkaç unsuru atlamamakta fayda var, belki de bu sayede bu sizlere sunacağım küçük anahtarlarla çocuğunuzla olan iletişiminiz olumlu olarak ilerleme kaydeder... Daha Fazlası.
5 ile 5.5 (60 – 66 ay) yaş aralığında çocuğunuz mu var ?
18
AĞUSTOS
5 ile 5.5 (60 – 66 ay) yaş aralığında çocuğunuz mu var ?
Yazar :Fundem Ece Kaykaç                Kategori :Çocuk & Eğitim
18 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 588
Eğer bu yaş aralığındaki çocuğunuzu okula göndermeyi düşünüyorsanız, öncesinde uzmanla görüşüp çocuğunuzun okula başlayacak olgunluğa ulaşıp ulaşmadığını öğrenmeniz oldukça önemlidir. Çünkü çocuk okul olgunluğuna ulaşmadıysa okulun beklentilerini karşılayamayacak, kendine karşı olumsuz inançlar geliştirecek (Ben yazı yazmayı öğrenemem, ben yeterince iyi değilim) ve okuldan soğuyacaktır... Daha Fazlası.
Tuvalet Eğitimi
18
AĞUSTOS
Tuvalet Eğitimi
Yazar :Fundem Ece Kaykaç                Kategori :Çocuk & Eğitim
18 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 933
Bez bırakma süreci bazı ailelerin çok kolaylıkla atlattığı bir dönemken; hatta çocuğun bezden rahatsız olup kendisinin atmak istediği bir şeyken, bazı çocuklarda bu dönem çok krizli olarak yaşamaktadır. Öncelikle bez bırakmak için yazı beklemek yanlış görüşlerden birisidir. Bunun mevsimle bir ilgisi bulunmamaktadır. Önemli olan; çocuğunuz için doğru zaman olmasıdır ve sizin kararlılığınızdır... Daha Fazlası.