gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Psikolojik Danışman Çağla Keskin

Çağla Keskin

Psikolojik Danışman

Kocaeli Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2015 yılında mezun olan Çağla Keskin, şuanda Üsküdar Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı yapmaktadır. Lisans eğitimi boyunca anaokulu, rehabilitasyon merkezi, danışmanlık merkezi ve sosyal hizmetler merkezi gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarda staj yapmış, mezun olduktan sonra ise iki yıl özel okulların anaokulu, ilkokul ve ortaokul birimlerinde psikolojik danışman olarak çalışmıştır. Şuan bir danışmanlık merkezinde çocuk ve ergen danışanları kabul etmektedir. İnstagram’da düzenli olarak psikoloji ile ilgili yazılar yayınladığı bir hesabı yönetmektedir (@cagla.keskinn)

Aldığı Eğitimler:

EMDR 1.Düzey Eğitimi

Oyun Terapisi

Çocuk Psikolojik Testleri

Bilişsel ve Çözüm Odaklı Terapi

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocukların Ebeveynleri İçin Psiko-Pedagojik Destek Programı Eğitici Eğitimi

Mail adresi : [email protected]

https://www.facebook.com/ccaglakeskin/

Kreş ve Yuva Rehberiniz

Psikolojik Danışman Çağla Keskin Makaleleri

Çocuklara Yemek Yedirme Savaşı
27
ARALIK
Çocuklara Yemek Yedirme Savaşı
Yazar :Çağla Keskin                Kategori :Çocuk & Beslenme
27 ARALIK tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 2003
Uzmanlara göre çocukların yeni bir besini kabul edebilmeleri için aynı besini en az 15-16 defa denemeleri gerektiğini biliyor muydunuz? Yani hemen pes etmemelisiniz. Arka arkaya olmayan denemeler yapmanız faydalı olacaktır. İlk denemeniz ile ikinci denemeniz arasına 10 gün gibi bir zaman koymanız gerekmektedir... Daha Fazlası.
Kardeş Kıskançlığı
29
EYLÜL
Kardeş Kıskançlığı
Yazar :Çağla Keskin                Kategori :Çocuk & Aile
29 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 1039
Kıskançlık, sevilen birinin başkası ile paylaşılmasına katlanamamaktır. Yaşamın her döneminde görülebilir ancak çocuklukta biraz daha yoğun yaşanabilir. Doğal, evrensel ve insanı oldukça mutsuz eden bir duygudur. Önemli olan ne boyutta yaşandığıdır... Daha Fazlası.
Ben Nereye, Sen oraya! - Aşırı Kontrolcü Ebeveynlik
05
EYLÜL
Ben Nereye, Sen oraya! - Aşırı Kontrolcü Ebeveynlik
Yazar :Çağla Keskin                Kategori :Çocuk & Aile
05 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 633
Çoğumuzun ya söylediği, ya ailesinden veya çevresindekilerden işittiği bir söz "Ben nereye, sen oraya!". Benzeri başka cümleler de var: O kadar çok türetilebilir ki bu cümleler. Sizce de bazen çocuklarımızın hayatına gerektiğinden fazla müdahale etmiyor muyuz? Aşırı serbestlikle aşırı baskıcı davranmanın ortasını bulamıyoruz. Kontrol edeyim, koruyayım derken ipin ucunu fazla kaçırıyoruz. Aslında farkında olmadan yaptığımız çoğu şey ile çocuğumuzun kişilik gelişimini olumsuz etkiliyor, yetişkin olduğunda bazı becerilerden yoksun olmasına sebep oluyoruz. .. Daha Fazlası.