gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Uzman Psikolog Danışman Mustafa Doğan

Mustafa Doğan

Uzman Psikolog Danışman

19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Mezun olmasıyla beraber, Kocaeli-Çayırova İlköğretim Okulunda Psikolojik Danışman olarak göreve başladı. Görev süresi boyunca anne-babalara, öğrencilere eğitimler verdi, danışmanlık yaptı ve seminerler düzenledi. Gebze Gazetesinde bir eğitim/öğretim yılı boyunca eğitsel içerikli köşe yazarlığı yaptı. 2013 yılında İstanbul Arel Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. “Anne-Babaların Çocuk İstismarı ve İhmali Hakkındaki Bilgi Düzeylerinin İncelenmesi” adlı tez çalışmasıyla uzmanlık derecesini aldı. Okul öncesi eğitimi, anne-baba ve çocuklara, kurumlara eğitim & danışmanlık yapmaktadır. 2010 yılından itibaren anaokulu kuruculuğunu ve idareciliğini yürüten, ailelere ve çocuklara danışmanlık yapmakta, Çorlu Gazetesindeki köşesinde okurlarına seslenen Doğan, anaokulu öğretmeni Nur Özer DOĞAN ile evli olup Nisa Nur'un babasıdır.

Mustafa DOĞAN
Özel Çorlu İlk Hayat Anaokulu
Kurucu Müdür
Uzm.Psk.Dan

Kreş ve Yuva Rehberiniz

Uzman Psikolog Danışman Mustafa Doğan Makaleleri

Korku Kültürü ve Çocuk
14
AĞUSTOS
Korku Kültürü ve Çocuk
Yazar :Mustafa Doğan                Kategori :Çocuk & Psikoloji
14 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 617
Çocuklar bizi olur olmaz yerlerde zor durumda bırakırlar. Bizim de işin içinden çıkamadığımız durumlarda onun çekindiği ya da korktuğu kişileri, nesneleri hatırlatırız. Bir nevi korkuturuz. Bu bizim işimize gelen en kısa en pratik yoldur. Çocuk korkunca siner, anne-babayı zor durumdan kurtarır. Biz de rahat ederiz... Daha Fazlası.
Çocuklarda Disiplin ve Ceza
09
HAZİRAN
Çocuklarda Disiplin ve Ceza
Yazar :Mustafa Doğan                Kategori :Çocuk & Eğitim
09 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 549
Çocukların eğitimi ve iyi bir birey olabilmenin yollarını ona gösterirken, çoğu anne-babanın karıştırdığı belki de işin içinden çıkamadığı bir durumdur, disiplin ve ceza. Çocuklarımız disiplinli olsunlar, sorumluluklarını bilip ona göre davransınlar hepimiz isteriz. Bunu yapmadıklarında ya da bizleri istenmeyen bir durum karşısında çok zorladıklarında ceza yöntemine başvurduğumuz zamanlar hepimizin olmuştur... Daha Fazlası.
Yaz Tatilini Nasıl Geçirmeliyiz ?
09
HAZİRAN
Yaz Tatilini Nasıl Geçirmeliyiz ?
Yazar :Mustafa Doğan                Kategori :Çocuk & Gelişim
09 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 767
Okulların tatile girmesiyle çocuklar için eğlenceli bir yaz tatili başlamış oldu. Öğrenciler bir eğitim/öğretim yılı boyunca okula gittiler, ödev yaptılar, proje hazırladılar ve sınavlara girdiler. Umarım tüm öğrenciler için güzel, başarılı ve keyifli bir eğitim/öğretim dönemi geçmiştir. Şimdi tatil zamanı. Tatiller çocuklar için iyi değerlendirildiği taktirde tam dinlenme sağlanmış olacak ve bir daha ki eğitim dönemine daha dinç ve heyecanlı başlamalarına imkan verecektir... Daha Fazlası.
Strese Karşı Hobi
10
TEMMUZ
Strese Karşı Hobi
Yazar :Mustafa Doğan                Kategori :Çocuk & Psikoloji
10 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 726
Stres, hayat kalitemizi düşüren hayatımızı negatif yönde etkileyen ruhsal bir rahatsızlıktır. Stresin pek çok etkeni olabilmektedir. Yaşadığımız travmalar, başarısızlıklar, iş temposu, yoğunluk ve yorgunluk, mevsimsel etkiler. Güneşin yüzünü göstermesiyle, havaların ısınmasıyla baskı yaratan etmenler azalmaktadır. Güneş, bununla birlikte yaşadığımız ruhsal olumsuzlukların da üst kısmına bir aydınlık olarak doğmaktadır ve huzur getirmektedir... Daha Fazlası.