gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Psikolog Berna İncekara

Berna İncekara

Psikolog

1978 İzmir doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir'de tamamladıktan sonra 2007 yılında Newport International American University School of Behavioral Sciences-Bachelor of Art in Human Behavior and Psychology (Davranış Bilimleri ve Psikoloji) bölümünden mezun olmuştur. Stres ve Stresle Başa Çıkma Teknikleri, Kognitif (Bilişsel)Davranışçı Psikoterapi Egitimi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Egitimi, Bireysel Görüşme Teknikleri Eğitimi, Terapötik Kartlar ve Psikoterapide Kullanımı Eğitimi, Rorscharch Mürekkep Lekesi Test, Aile Psikolojisi, Kişilik Psikolojisi eğitimlerini tamamlamıştır.Çalışmalarına psikoterapist olarak devam eden Berna İncekara, TPD, Psikoterapi Enstitüsü Derneği ve Hipnoz Derneği üyesidir. Tez çalışmasını ”Anksiyete Bozuklukları” üzerine tamamlamıştır. Çalışma alanları; Bireysel Psikoterapi, Çift Terapisi, Evlilik Terapisi, Aile terapisi, İlişki Terapisi, Kişilik Bozuklukları ve Kaygı Bozuklukları, Anksiyete Bozuklukları

Psikolog Berna  İncekara

 

 
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Psikolog Berna İncekara Makaleleri

Psikoterapi Nedir ?
06
EYLÜL
Psikoterapi Nedir ?
Yazar :Berna İncekara                Kategori :Çocuk & Psikoloji
06 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 472
Psikoterapi; duygusal ve psikolojik sorunları, gizlilik, güven ve mahremiyet sağlanarak gercekleştirilen, konuşarak tedavi etme yöntemidir. Psikoterapi sürecinde, terapist (psikolog/psikolojik danışman) ile danışan arasındaki kurulan ilişki temel alınarak danışanın yaşadığı sorunlar üzerine çalışılır. Psikoterapi seanslarında, kişinin içinde bulunduğu durumun sebeplerini öğrenerek, kişinin sorunu daha iyi anlaması sağlanır... Daha Fazlası.
Çocuklar da depresyona girer!
04
HAZİRAN
Çocuklar da depresyona girer!
Yazar :Berna İncekara                Kategori :Çocuk & Psikoloji
04 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 373
Sadece biz yetişkinlerin psikolojisi olduğunu, ve sadece bizim depresyona girdiğimizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evet, dünyadan bir haber ve kendi dünyasında mutlu sandığımız çocuğumuzun da biz yetişkinler gibi kendisine ait psikolojisi dünyası var. Ve onlar da kendi dünyalarına ait sebeplerle depresyona girebilirler... Daha Fazlası.
Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları
19
TEMMUZ
Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları
Yazar :Berna İncekara                Kategori :Çocuk & Psikoloji
19 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 788
Hepimiz hayatımızın bir sürü evresinde stresle karşılaşabiliriz. Stres üzerimizde hissettiğimiz baskı ve gerginlik durumudur. Yaşadığımız stresler, bizim yaşamla uyumumuzu bozar, ilişkilerimizde sorunlar yaşamamıza neden olur. Bizde kaygı, stres , gerginlik ve sinir yaratmakla beraber, bedenimizde de kendisini hissettirebilir. Bedenimizde yaşadığımız çoğu tepkinin ana sebebi stresten kaynaklanır... Daha Fazlası.