gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz
Uzman Pedagog Nilüfer Evgin

Nilüfer Evgin

Uzman Pedagog

Çocuklara duyduğum sevgi ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimine duyduğum ilgi nedeniyle, lise eğitimimden itibaren çocuk gelişimi ve eğitimi meslek dalını seçtim. Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği lisans eğitiminden sonra, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yüksek Lisans Bilim Uzmanlığı, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Bilim Uzmanlığı eğitimlerini aldım. İki alanda lisans eğitimi, iki alanda yüksek lisans eğitimleri almış olmamla birlikte sürekli eğitime devam edilmesi gerekliliğini düşünenlerdenim. İki yıl üniversite de öğretim elemanı olarak çalışma dönemi sonrası, bizzat sahaya geçip, 15 yıldır eğitim kurumlarında kurucu, yönetici ve uzman pedagog olarak hizmet vermekteyim. Halen, İzmir Narlıdere’de bulunan Beta Kolejinde kurucu, müdür ve uzman pedagog olarak çalışmaktayım. Evliyim ve iki çocuk annesiyim. Eğitimlerim ve çalışma hayatım süresince çok sayıda Okul Öncesi Eğitim ve Biyolojik Psikiyatri sempozyumlarına, alanımla ilgili çok sayıda kongre ve kurslara da katıldım. Alanımla ilgili araştırmalar yapıp, tez ve proje hazırladım, seminerler verdim.

[email protected]

Uzman Pedagog Nilüfer Evgin

Kreş ve Yuva Rehberiniz

Uzman Pedagog Nilüfer Evgin Makaleleri

1 Yaşındaki Çocuğunuzun Gelişimini Desteklemek İçin Neler Yapabilirsiniz ?
29
TEMMUZ
1 Yaşındaki Çocuğunuzun Gelişimini Desteklemek İçin Neler Yapabilirsiniz ?
Yazar :Nilüfer Evgin                Kategori :Çocuk & Gelişim
29 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 544
1 yaşlarındaki bebeğinizin ağırlığı, doğum kilosunun üç katına ulaşmıştır. Baş ve göğüs etrafı eşitlenmiştir. Gündüz uykusu artık 2,5 saate düşmüş, bulma refleksi kaybolmuştur. Yürümeye başlamıştır. Çorabını kendisi çıkarabilir, çatala batırılan yiyeceği ağzına götürebilir kapasitededir . Bakım beslenme ve sıhhatini geliştirmek amaçlı neler yapabilirsiniz?.. Daha Fazlası.
Tuvalet Eğitimi
20
HAZİRAN
Tuvalet Eğitimi
Yazar :Nilüfer Evgin                Kategori :Çocuk & Eğitim
20 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 1248
Tuvalet kursu amaçlı, her çocuğun fizyolojik ve zihinsel gelişme hızı ve hazırlıklı oluş çağı farklıdır. Bu nedenle öncelikle her çocuğun hazırlıklı oluşunu beklemek ve kesinleştirmek lazımdır. Aşağı yukarı olarak tuvalet eğitimine başlama yaşı 1,5 - 2,5 yıl arasıdır. Öncelikle çocuğun tuvalet eğitimine hazırlıklı olup meydana gelmediği belirlenmelidir. Anne baba veya tuvalet eğitimini verecek durumda olan birey bir takım noktaları belirlemelidir. Uyarı edeceği noktalar: Çocuk öncelikle yüzündeki uzuvları sorduğumuz zaman tek tek karıştırmadan gösterebiliyor mu?.. Daha Fazlası.
Mükemmelliyetcilik ve Sınırlar
20
HAZİRAN
Mükemmelliyetcilik ve Sınırlar
Yazar :Nilüfer Evgin                Kategori :Çocuk & Psikoloji
20 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Görüntülenme : 455
Mükemmeliyetçi anne ve babalar çocuğundan her şeyin en iyi olanını , en güzelini, en muhteşem olanını bekler. Çocuk sınıfında ve grubunda önder, en birinci, en başarılı, her yarışmayı galip gelen, en güzel yazan, en güzel çizen, en güzel söyleyen, en güzel okuyan özetle en iyi olmak zorundadır. Başarısız olma hakkı olmayan bu çocuklardan mükemmellik beklenir... Daha Fazlası.