gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Çocuk & Psikoloji Makaleleri

“Hadi”ler / Çocukların gelişimine ne gibi zarar verir ?
11
AĞUSTOS
“Hadi”ler / Çocukların gelişimine ne gibi zarar verir ?
Yazar :Pedagog Ayşenur Bekaroğlu            Kategori :Çocuk & Psikoloji
11 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Çocuklarınıza seslenirken “hadi”siz cümleler kullanma gayretinde olun. Öncelikle, ilk kelimeler dönemindeki bebeklerin (12.ay ilk kelimeler dönemi) ebeveynlerine, bebeklerinin ilk sözcükleri nelerdir dediğimizde sıklıkla; anne, baba, mama, dede, hadi .. gibi bir sıralamayla karşılaşmaktayız. Bu dönemde bebekler hazır bulunuşluklarının yanında, hayatında en çok ne duyuyorsa, neye, kime daha çok maruz kalıyorlarsa, doğal olarak ilk sözcüklere de onları dökmelerini bekleriz... Daha Fazlası.
Çocuklarda Takıntılar
11
AĞUSTOS
Çocuklarda Takıntılar
Yazar :Uzman Klinik Psikolog Büşra Güneş            Kategori :Çocuk & Psikoloji
11 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Takıntılar, her insanda olabilecek olan, tekrarlı olarak yapılan davranışlardır. Bu davranışlar temizlik, simetri, çizgilere basmamak veya belirli sayılar ile ilgili pek çok şekilde görülebilir. Bazı insanların bu tarz davranışları onların gündelik yaşamlarını çok etkilemez iken , bazı insanlarda ise yaşamlarını engelleyecek, işlevselliklerini ellerinden alacak kadar rahatsız edebilmektedir ve obsesif kompulsif gibi ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir... Daha Fazlası.
Çocuklar da depresyona girer!
04
HAZİRAN
Çocuklar da depresyona girer!
Yazar :Psikolog Berna İncekara            Kategori :Çocuk & Psikoloji
04 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Sadece biz yetişkinlerin psikolojisi olduğunu, ve sadece bizim depresyona girdiğimizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evet, dünyadan bir haber ve kendi dünyasında mutlu sandığımız çocuğumuzun da biz yetişkinler gibi kendisine ait psikolojisi dünyası var. Ve onlar da kendi dünyalarına ait sebeplerle depresyona girebilirler... Daha Fazlası.
Çocuklarınızı koruyun! Pedofili çok yakınınızda olabilir!
04
HAZİRAN
Çocuklarınızı koruyun! Pedofili çok yakınınızda olabilir!
Yazar :Uzman Pedagog ve Klinik Psikolog Sevil Yavuz            Kategori :Çocuk & Psikoloji
04 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Çocuklarınızı pedofiliden koruyun! Pedofilik bireyler sizin ve çocuklarınızın güvenini kazanır Çocuklarınızı Pedofilik bireylerden koruyun! Son günlerde üst üste yaşanan üzücü olaylardan dolayı bu yazıyı yazarak anne babaları “pedofili” hastalığı, halk diliyle “sübyancılık” hakkında bilgilendirmek istedim. Çocuklar en çok güvendikleri insanlara karşı savunmasızdırlar!.. Daha Fazlası.