gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Çocuk & Psikoloji Makaleleri

Hiçbir Çocuk Şiddeti Unutmuyor
16
MAYIS
Hiçbir Çocuk Şiddeti Unutmuyor
Yazar :Pedagog Gülşen Yıldırım            Kategori :Çocuk & Psikoloji
16 MAYIS tarihinde yayınlandı.
Aile içi şiddet; bir bireyin eşine, çocuklarına, anne babasına, kardeşlerine ve/veya yakın akrabalarına karşı uyguladığı her çeşitli agresif davranıştır. Yukarıdaki tanıma yalnızca kaba güç içerir davranışlar değil; aşağılamak, tehdit etmek, uygun fiyat özgürlüğünü kısıtlamak ve mahrum bırakmak benzeri kuvvet gören bireyin kendisine meydana gelen saygısını, kendisine ve etrafına meydana gelen güvenini azaltan, korku duymasına gerek meydana gelen birçok tutum da girer... Daha Fazlası.
Strese Karşı Hobi
10
TEMMUZ
Strese Karşı Hobi
Yazar :Uzman Psikolog Danışman Mustafa Doğan            Kategori :Çocuk & Psikoloji
10 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Stres, hayat kalitemizi düşüren hayatımızı negatif yönde etkileyen ruhsal bir rahatsızlıktır. Stresin pek çok etkeni olabilmektedir. Yaşadığımız travmalar, başarısızlıklar, iş temposu, yoğunluk ve yorgunluk, mevsimsel etkiler. Güneşin yüzünü göstermesiyle, havaların ısınmasıyla baskı yaratan etmenler azalmaktadır. Güneş, bununla birlikte yaşadığımız ruhsal olumsuzlukların da üst kısmına bir aydınlık olarak doğmaktadır ve huzur getirmektedir... Daha Fazlası.
Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları
19
TEMMUZ
Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları
Yazar :Psikolog Berna İncekara            Kategori :Çocuk & Psikoloji
19 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Hepimiz hayatımızın bir sürü evresinde stresle karşılaşabiliriz. Stres üzerimizde hissettiğimiz baskı ve gerginlik durumudur. Yaşadığımız stresler, bizim yaşamla uyumumuzu bozar, ilişkilerimizde sorunlar yaşamamıza neden olur. Bizde kaygı, stres , gerginlik ve sinir yaratmakla beraber, bedenimizde de kendisini hissettirebilir. Bedenimizde yaşadığımız çoğu tepkinin ana sebebi stresten kaynaklanır... Daha Fazlası.
Küçük İnsanlar
26
HAZİRAN
Küçük İnsanlar
Yazar :Psikolog Danışman Şafak Uzun            Kategori :Çocuk & Psikoloji
26 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Onlara pekçok kitap yazıldı. Filmler ve diziler çekildi. Her yerdeler. Şayet ciddi anlamda , çevrenize bakarsanız onları görebilirsiniz. Herşeyleriyle çok farklılar. Bencildir… Minik birey, yalnızca kendini düşünür. Başkalarının çokta bir ehemmiyeti yoktur. İsteklerinin anında gerçekleşmesini bekler. Yaşamda tek hedefi; doymak bilmeyen isteklerinin karşılanmasıdır. Onun gözünde sizin üzülüp üzülmediğinizin ya da isteyip istemediğinizin bir manası yoktur. Yalnızca bizzat istekleri vardır... Daha Fazlası.