gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Çocuk & Gelişim Makaleleri

Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı ?
14
AĞUSTOS
Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı ?
Yazar :Uzman Psikolog Esin Özer Bakır            Kategori :Çocuk & Gelişim
14 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Günümüzde telefon, tablet kullanımı, televizyon izleme ortalama 1 yaş hatta bazen daha öncesinde başlıyor. Anne babalar kimi zaman bebeğin yemek yeme gibi ihtiyaçlarını karşılarken daha hızlı, rahat olabilmek, kimi zaman zihinsel/dil gelişimini destekliyor olduğu düşüncesiyle bebek/çocuklarını teknolojik aletlerin karşısına hapsediyor... Daha Fazlası.
Çocuklarda Oyun ve Oyuncak
11
AĞUSTOS
Çocuklarda Oyun ve Oyuncak
Yazar :Uzman Pedagog Hakan Emanetoğlu            Kategori :Çocuk & Gelişim
11 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Oyuncak seçimi genellikle ebeveynlerin ikilem içerinde kaldığı bir durum olarak karşımıza çıksa da gözden kaçırılan asıl nokta önemli olanın oyuncak değil oyun olduğudur. Oyun, birçok ailede, çocuklarının onları rahatsız etmeden kendi kendine oyalandığı bir süreç olarak değerlendirilse de, aslında çocuğun gelişim ve eğitiminin ayrılmaz bir parçasıdır... Daha Fazlası.
Bakıcınız bebeğinizin ruh sağlığını belirler !
11
AĞUSTOS
Bakıcınız bebeğinizin ruh sağlığını belirler !
Yazar :Uzman Pedagog ve Klinik Psikolog Sevil Yavuz            Kategori :Çocuk & Gelişim
11 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Toplumdaki sosyo-ekonomik yapının değişmesi, çekirdek aile sayısının artması ve en önemlisi annelerin çalışma hayatına katılmasıyla bebek bakıcısına duyulan ihtiyaç arttı. Anne evde kalıp bebeğine baksa maddi durumu müsaade etmiyor; bakıcı bulup işe gitse içi rahat etmiyor... Daha Fazlası.
Dünyaya Atılan İlk Minik Adımlar
07
AĞUSTOS
Dünyaya Atılan İlk Minik Adımlar
Yazar :Uzman Klinik Psikolog ve Pedagog Gülşah Öztürk Erten            Kategori :Çocuk & Gelişim
07 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Çocukları okul öncesi dönemde olan birçok ebeveynin aklındaki temel sorulardan biri de doğru zamanın hangi yaş aralığı olduğudur. Bir tencere içindeki patlayacak mısır misali her çocuk için bu süre birbirine yakın olsa da aynı değildir. Her çocuk özel ve biriciktir. Bununla birlikte temel güven duygusu ve ayrışmanın gerçekleştiği 0-3 yaş dönemi hakkında bilgi sahibi olduğumuzda bu sorunun cevabı hakkında da fikir sahibi olabiliriz... Daha Fazlası.