gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Çocuk & Aile Makaleleri

Kardeş Kıskançlığı ve Taht Kavgası
07
TEMMUZ
Kardeş Kıskançlığı ve Taht Kavgası
Yazar :Uzman Klinik Psikolog ve Pedagog Gülşah Öztürk Erten            Kategori :Çocuk & Aile
07 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Hem ebeveynler için hem de kardeşi dünyaya gelen çocuk için hayatlarında birden yeni bir sayfa açılmıştır. Bu dönemde özellikle çocuk çok fazla değişiklikle karşı karşıya kalmıştır. Bu yenilikler çocuklar için endişe vericidir ve tepki göstermelerine neden olmaktadır. Bazı çocuklarda çok belli başlı kıskançlık göstergesi davranışlar gözlemlenirken, bazı çocuklar daha sessiz sakin yaşar bu dönemi. Ancak bilinmelidir ki kıskanmayan çocuk yoktur... Daha Fazlası.
Çocuklarımız Kimlere Emanet
20
TEMMUZ
Çocuklarımız Kimlere Emanet
Yazar :Pedagog Öznur Simav            Kategori :Çocuk & Aile
20 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Çocuklarımız, öncelikle aile içinde anneye emanet oluyor. Günlük yaşam içinde, yurdumuz koşullarında ve alışıldığı şekliyle... Anneler, bebeklerini dünyaya getirdikten sonra, kendileri ile özdeş bir şekilde büyütürler... Sanki, ikisi bir bütündür. Onunla birlikteliğini, onu anlamayı, ihtiyaçlarını bilmeyi hormonlarının da etkisiyle başarmaya çalışır. .. Daha Fazlası.
Aile ilişkisi zayıf çocuk uyuşturucuya yöneliyor
11
TEMMUZ
Aile ilişkisi zayıf çocuk uyuşturucuya yöneliyor
Yazar :Prof. Dr. Nevzat Tarhan            Kategori :Çocuk & Aile
11 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Madde bağımlılığıyla mücadelede en mühim görevin ailelere düştüğüne değinen uzman kişiler , çocuğa devamlı öğüt etmek mahaline gerçek kontakt kurmanın ehemmiyetine göze çarpıyor . Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile ilişkileri zayıf çocukların, hatalı arkadaşlıklar ile öncesinde saklı çöküntüye ardından da uyuşturucuya yönlendiğini ifade etti. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, uyuşturucu ile mücadelenin öncesinde ailede başladığını ifade ederek ailelere, çocukla gerçek kontakt kurmaları teklifinde bulundu. Uyuşturucu ve madde ile çocuğun her an karşılaşma ihtimalinin meydana geldiğini kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile ilişkileri kuvvetli , ebeveynlerin gerçek kontakt kurduğu çocukların, uyuşturucu ile karşılaştığında " bağlı " duruma gelmediğini, ailesi ile problem hayatını sürdüren çocukların bağlı olma rizikosu taşıdıklarını ifade etti ... Daha Fazlası.
O’nun Seviyesine İnin
24
TEMMUZ
O’nun Seviyesine İnin
Yazar :Uzman Pedagog Hakan Emanetoğlu            Kategori :Çocuk & Aile
24 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Gelin bu sabah sizlerle bir oyun oynayalım. Oyun malzememiz yakın çevrenizde kolaylıkla bulabileceğiniz materyallerden oluşacağı amaçlı zorlanmayacağınıza eminim. Hemen bir sandalye alın ve üst kısmına çıkın ve sandalyenin önünde dizlerinin üst kısmına çömelmiş eşinize kaşlarınızı çatıp kızgınlıkla bir birşeyler söyleyin ve üstelik elinizin işaret parmağını ona yönlendirerek vücut dilinizin bu tehdit dolu mizansene kuvvet vermesini sağlayın. Daha daha sonra eşinizle yer değiştirip bu oyunu tekrarlayın... Daha Fazlası.