gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Çocuk & Eğitim Makaleleri

Okul Çocuğun Ruh Sağlığını Neler Etkiler ?
23
EKİM
Okul Çocuğun Ruh Sağlığını Neler Etkiler ?
Yazar :Pedagog Öznur Simav            Kategori :Çocuk & Eğitim
23 EKİM tarihinde yayınlandı.
Okul, çocuğun ailesinden sonra ilk sosyal çevresidir. Anne-babanın yerini artık okulda öğretmen almıştır. Çocuk için öğretmeni her şeyi en iyi, en doğru bilendir. Öğretmenini seven çocuk, okula istekle gider, öğretmeninin yönergelerine uyar. Sorumluluklarını yerine getirir, bu da öğrenim yaşantısını olumlu etkiler... Daha Fazlası.
Israrcı Çocuklara HAYIR Diyebilmek
06
EYLÜL
Israrcı Çocuklara HAYIR Diyebilmek
Yazar :Uzman Klinik Psikolog ve Pedagog Gülşah Öztürk Erten            Kategori :Çocuk & Eğitim
06 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Günümüzde ebeveynlerin çok zorlandıkları konulardan biri de çocuklara sınır koyabilmek ve hayır diyebilmektir. Aileler öz güveni yüksek, mutlu çocuk yetiştirebilmenin ancak çocukları serbest bırakarak mümkün olabileceği gibi yanlış bir düşünceye kapılabiliyorlar. Ancak sınırlar tam aksine bir çocuğun kendini güvende hissetmesini sağlar... Daha Fazlası.
Çocuklarda Sık Rastlanılan Sorunlar ve Kısa Öneriler
21
AĞUSTOS
Çocuklarda Sık Rastlanılan Sorunlar ve Kısa Öneriler
Yazar :Pedagog ve Psikolog Aykut Akova            Kategori :Çocuk & Eğitim
21 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Çocukların yazı ile bir ömür boyu sürecek iyi bir ilişki kurabilmelerini sağlamada anne ve babaya önemli görevler düşüyor. Her şeyden önce okuma ve yazmanın geliştirilmesi gereken bir yetenek olduğu çok iyi kavranmalı ve okuma yazma çocuklara sevdirilmesi için uğraş verilmelidir. Çocuklar çoğunlukla okuma yazmayı okulda öğrenseler de okuma sevgisinin gelişeceği yer evdir... Daha Fazlası.
5 ile 5.5 (60 – 66 ay) yaş aralığında çocuğunuz mu var ?
18
AĞUSTOS
5 ile 5.5 (60 – 66 ay) yaş aralığında çocuğunuz mu var ?
Yazar :Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç            Kategori :Çocuk & Eğitim
18 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Eğer bu yaş aralığındaki çocuğunuzu okula göndermeyi düşünüyorsanız, öncesinde uzmanla görüşüp çocuğunuzun okula başlayacak olgunluğa ulaşıp ulaşmadığını öğrenmeniz oldukça önemlidir. Çünkü çocuk okul olgunluğuna ulaşmadıysa okulun beklentilerini karşılayamayacak, kendine karşı olumsuz inançlar geliştirecek (Ben yazı yazmayı öğrenemem, ben yeterince iyi değilim) ve okuldan soğuyacaktır... Daha Fazlası.