gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Çocuk & Eğitim Makaleleri

Tuvalet Eğitimi
18
AĞUSTOS
Tuvalet Eğitimi
Yazar :Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç            Kategori :Çocuk & Eğitim
18 AĞUSTOS tarihinde yayınlandı.
Bez bırakma süreci bazı ailelerin çok kolaylıkla atlattığı bir dönemken; hatta çocuğun bezden rahatsız olup kendisinin atmak istediği bir şeyken, bazı çocuklarda bu dönem çok krizli olarak yaşamaktadır. Öncelikle bez bırakmak için yazı beklemek yanlış görüşlerden birisidir. Bunun mevsimle bir ilgisi bulunmamaktadır. Önemli olan; çocuğunuz için doğru zaman olmasıdır ve sizin kararlılığınızdır... Daha Fazlası.
Artık Günümüz Çocukları Farklı, Başetmek ZOR...
20
TEMMUZ
Artık Günümüz Çocukları Farklı, Başetmek ZOR...
Yazar :Pedagog Öznur Simav            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Bambaşka bir çağ yaşıyoruz. Çocuklar artık büyümüşte küçülmüş. Yaşı 3-4 te olsa onların sorularına cevap vermek anne-babaları zorlayabiliyor. Hangi soruya nasıl cevap vereceğim. Ya cevap verirken sıkıntımı anlarsa? Bu tür sorular genellikle cinsellikle ilgili sorular olup, çocuğun çevrede kimse var mı yok mu demeden sorduğu sorulardır... Daha Fazlası.
Çocuklarda Disiplin ve Ceza
09
HAZİRAN
Çocuklarda Disiplin ve Ceza
Yazar :Uzman Psikolog Danışman Mustafa Doğan            Kategori :Çocuk & Eğitim
09 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Çocukların eğitimi ve iyi bir birey olabilmenin yollarını ona gösterirken, çoğu anne-babanın karıştırdığı belki de işin içinden çıkamadığı bir durumdur, disiplin ve ceza. Çocuklarımız disiplinli olsunlar, sorumluluklarını bilip ona göre davransınlar hepimiz isteriz. Bunu yapmadıklarında ya da bizleri istenmeyen bir durum karşısında çok zorladıklarında ceza yöntemine başvurduğumuz zamanlar hepimizin olmuştur... Daha Fazlası.
Süper Kahraman
04
NİSAN
Süper Kahraman
Yazar :Psikolog Danışman Şafak Uzun            Kategori :Çocuk & Eğitim
04 NİSAN tarihinde yayınlandı.
Superman, Spiderman, Hulk, Batman, Thor, Flash, Iron Man, Fantastic Four, Wolverine, Deadpool, Cyclops, Captain America ve daha niceleri… Normalde sade birer vatandaş olarak işine gücüne bakan ancak bir tehdit karşısında kostüme bürünüp insanüstü güçlerini ortaya çıkaran süper kahramanlar dünyası her zaman bir çocuğun ilgisini çekmiştir... Daha Fazlası.