gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Çocuk & Eğitim Makaleleri

Eğitim ve Öğretimde Yapılmaması Gerekenler
29
MAYIS
Eğitim ve Öğretimde Yapılmaması Gerekenler
Yazar :Prof. Dr. Nevzat Tarhan            Kategori :Çocuk & Eğitim
29 MAYIS tarihinde yayınlandı.
Okulların açılmasıyla birlikte sorunlar da başlıyor. Okula yeni başlayan çocukların ödev yapmama konusundaki dirençleri çoğu zaman ebeveyn ve öğretmenleri zor durumda bırakıyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yaşanabilecek sorunları aşma konusunda önemli ipuçları verdi... Daha Fazlası.
Evcil hayvan beslemek çocukların gelişiminde etkili
11
MAYIS
Evcil hayvan beslemek çocukların gelişiminde etkili
Yazar :Pedagog Ayşenur Bekaroğlu            Kategori :Çocuk & Eğitim
11 MAYIS tarihinde yayınlandı.
İlk oyun dostu olarak düşünebileceğimiz evcil hayvanlar, çocukların bilhassa ve öncelikle sosyal-duygusal ve psikomotor gelişimleri olmak üzere bilişsel süreçlerde de etkilidir. İnsanın en basit özelliği meydana gelen toplumsal bir varlık oluşumuza dayanak olmakta ve birey yaşamının önce adımları meydana gelen bebeklik çağı bakımından de birey hayatını pozitif yönlendirmede etkin oyun işaret etmektedir.Bebeklik çağında taklit etmeyi, izlemeyi, duygusal bağlantı kurmayı, sosyalleşmesini ..... Daha Fazlası.
Tuvalet Eğitimi
20
HAZİRAN
Tuvalet Eğitimi
Yazar :Uzman Pedagog Nilüfer Evgin            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Tuvalet kursu amaçlı, her çocuğun fizyolojik ve zihinsel gelişme hızı ve hazırlıklı oluş çağı farklıdır. Bu nedenle öncelikle her çocuğun hazırlıklı oluşunu beklemek ve kesinleştirmek lazımdır. Aşağı yukarı olarak tuvalet eğitimine başlama yaşı 1,5 - 2,5 yıl arasıdır. Öncelikle çocuğun tuvalet eğitimine hazırlıklı olup meydana gelmediği belirlenmelidir. Anne baba veya tuvalet eğitimini verecek durumda olan birey bir takım noktaları belirlemelidir. Uyarı edeceği noktalar: Çocuk öncelikle yüzündeki uzuvları sorduğumuz zaman tek tek karıştırmadan gösterebiliyor mu?.. Daha Fazlası.
Haz Öteleme Eğitimi
20
MAYIS
Haz Öteleme Eğitimi
Yazar :Uzman Pedagog Mehmet Teber            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 MAYIS tarihinde yayınlandı.
Günümüz toplumunun özelliklerinden biri de haz merkezli bir toplum olması. Artık bize haz veren işlerin peşinde daha çok koşuyoruz. İzlediğimiz programlar bize haz veriyorsa izliyor, yoksa kapatıyoruz. Öğretici programları pek de aramıyoruz. Yemek yerken haz aldığımız yemekleri tercih ediyoruz, besleyici olanlar değil. Daha fazla kola, şekerleme, tatlı tüketmemizin nedeni de belki yine merkeze hazı almamız. Alışveriş merkezlerindeki alışveriş çılgınlığının altında yatan faktör yine haz alma arzusu... Daha Fazlası.