gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Tüm Makaleler

Çocuklara Yemek Yedirme Savaşı
27
ARALIK
Çocuklara Yemek Yedirme Savaşı
Yazar :Psikolojik Danışman Çağla Keskin            Kategori :Çocuk & Beslenme
27 ARALIK tarihinde yayınlandı.
Uzmanlara göre çocukların yeni bir besini kabul edebilmeleri için aynı besini en az 15-16 defa denemeleri gerektiğini biliyor muydunuz? Yani hemen pes etmemelisiniz. Arka arkaya olmayan denemeler yapmanız faydalı olacaktır. İlk denemeniz ile ikinci denemeniz arasına 10 gün gibi bir zaman koymanız gerekmektedir... Daha Fazlası.
Okul Çocuğun Ruh Sağlığını Neler Etkiler ?
23
EKİM
Okul Çocuğun Ruh Sağlığını Neler Etkiler ?
Yazar :Pedagog Öznur Simav            Kategori :Çocuk & Eğitim
23 EKİM tarihinde yayınlandı.
Okul, çocuğun ailesinden sonra ilk sosyal çevresidir. Anne-babanın yerini artık okulda öğretmen almıştır. Çocuk için öğretmeni her şeyi en iyi, en doğru bilendir. Öğretmenini seven çocuk, okula istekle gider, öğretmeninin yönergelerine uyar. Sorumluluklarını yerine getirir, bu da öğrenim yaşantısını olumlu etkiler... Daha Fazlası.
Çocuklarda Korkular ve Kaygı
29
EYLÜL
Çocuklarda Korkular ve Kaygı
Yazar :Pedagog ve Psikolog Aykut Akova            Kategori :Çocuk & Psikoloji
29 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Her çocuğun birtakım korkulan vardır, çoğu akla yakın olmayan korkulardır bunlar En azından büyüklerin gözünde, çocukların korktukları şeylerin çoğunun gerçekten tehdit edici bir yanı da bulunmamaktadır... Daha Fazlası.
Çocuğumla Nasıl İletişim Kurmalıyım ?
29
EYLÜL
Çocuğumla Nasıl İletişim Kurmalıyım ?
Yazar :Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç            Kategori :Çocuk & Aile
29 EYLÜL tarihinde yayınlandı.
Özellikte yeni anne-babalarımızın çocuklarıyla nasıl iletişim kurmaları gerektiğiyle ilgili konularda arada kalmaları nedeniyle bu konuya değinmek istedim. Ayrıca birçok anne-baba çocuklarıyla iletişim problemi yaşamaktadır. Bu noktada önemli olan birkaç unsuru atlamamakta fayda var, belki de bu sayede bu sizlere sunacağım küçük anahtarlarla çocuğunuzla olan iletişiminiz olumlu olarak ilerleme kaydeder... Daha Fazlası.