gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Tüm Makaleler

Küçük İnsanlar
26
HAZİRAN
Küçük İnsanlar
Yazar :Psikolog Danışman Şafak Uzun            Kategori :Çocuk & Psikoloji
26 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Onlara pekçok kitap yazıldı. Filmler ve diziler çekildi. Her yerdeler. Şayet ciddi anlamda , çevrenize bakarsanız onları görebilirsiniz. Herşeyleriyle çok farklılar. Bencildir… Minik birey, yalnızca kendini düşünür. Başkalarının çokta bir ehemmiyeti yoktur. İsteklerinin anında gerçekleşmesini bekler. Yaşamda tek hedefi; doymak bilmeyen isteklerinin karşılanmasıdır. Onun gözünde sizin üzülüp üzülmediğinizin ya da isteyip istemediğinizin bir manası yoktur. Yalnızca bizzat istekleri vardır... Daha Fazlası.
Aile ilişkisi zayıf çocuk uyuşturucuya yöneliyor
11
TEMMUZ
Aile ilişkisi zayıf çocuk uyuşturucuya yöneliyor
Yazar :Prof. Dr. Nevzat Tarhan            Kategori :Çocuk & Aile
11 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Madde bağımlılığıyla mücadelede en mühim görevin ailelere düştüğüne değinen uzman kişiler , çocuğa devamlı öğüt etmek mahaline gerçek kontakt kurmanın ehemmiyetine göze çarpıyor . Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile ilişkileri zayıf çocukların, hatalı arkadaşlıklar ile öncesinde saklı çöküntüye ardından da uyuşturucuya yönlendiğini ifade etti. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, uyuşturucu ile mücadelenin öncesinde ailede başladığını ifade ederek ailelere, çocukla gerçek kontakt kurmaları teklifinde bulundu. Uyuşturucu ve madde ile çocuğun her an karşılaşma ihtimalinin meydana geldiğini kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile ilişkileri kuvvetli , ebeveynlerin gerçek kontakt kurduğu çocukların, uyuşturucu ile karşılaştığında " bağlı " duruma gelmediğini, ailesi ile problem hayatını sürdüren çocukların bağlı olma rizikosu taşıdıklarını ifade etti ... Daha Fazlası.
O’nun Seviyesine İnin
24
TEMMUZ
O’nun Seviyesine İnin
Yazar :Uzman Pedagog Hakan Emanetoğlu            Kategori :Çocuk & Aile
24 TEMMUZ tarihinde yayınlandı.
Gelin bu sabah sizlerle bir oyun oynayalım. Oyun malzememiz yakın çevrenizde kolaylıkla bulabileceğiniz materyallerden oluşacağı amaçlı zorlanmayacağınıza eminim. Hemen bir sandalye alın ve üst kısmına çıkın ve sandalyenin önünde dizlerinin üst kısmına çömelmiş eşinize kaşlarınızı çatıp kızgınlıkla bir birşeyler söyleyin ve üstelik elinizin işaret parmağını ona yönlendirerek vücut dilinizin bu tehdit dolu mizansene kuvvet vermesini sağlayın. Daha daha sonra eşinizle yer değiştirip bu oyunu tekrarlayın... Daha Fazlası.
Tuvalet Eğitimi
20
HAZİRAN
Tuvalet Eğitimi
Yazar :Uzman Pedagog Nilüfer Evgin            Kategori :Çocuk & Eğitim
20 HAZİRAN tarihinde yayınlandı.
Tuvalet kursu amaçlı, her çocuğun fizyolojik ve zihinsel gelişme hızı ve hazırlıklı oluş çağı farklıdır. Bu nedenle öncelikle her çocuğun hazırlıklı oluşunu beklemek ve kesinleştirmek lazımdır. Aşağı yukarı olarak tuvalet eğitimine başlama yaşı 1,5 - 2,5 yıl arasıdır. Öncelikle çocuğun tuvalet eğitimine hazırlıklı olup meydana gelmediği belirlenmelidir. Anne baba veya tuvalet eğitimini verecek durumda olan birey bir takım noktaları belirlemelidir. Uyarı edeceği noktalar: Çocuk öncelikle yüzündeki uzuvları sorduğumuz zaman tek tek karıştırmadan gösterebiliyor mu?.. Daha Fazlası.