gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Erdem Çocuk Evi

Halil Rıfat Paşa Mah. Güler Sok. Şişli, Okmeydanı / İstanbul

0 212 220 05 67
01 HAZİRAN 2017 tarihinde yayınlandı
Güncellenme Tarihi :

Açıklama

Hakkımızda
 Eğitim yuvamıza gelen her çocuğu kendi evladımız olarak kabul eder ve ona göre davranırız. Her çocuğun farklı bir yapısı vardır. Ancak her öğrenciyi lider olacak şekilde yetiştirmeye çalışmak amacımızdır. Bunun için öğretmenlerin sınıf içinde verdiği eğitimin dışında folklor, drama, seramik çalışmaları gibi derslerle takviyeler yapılmaktadır.

Öğrencilerimizi titizlikle araştırıp faydasına emin olduğumuz tiyatro oyunlarına ve sinema filmlerine kısa aralıklarla götürmekteyiz. Bazen kukla tiyatrosu veya palyaçoyu okulumuza davet ederek gösteriler sunmaktayız. En önemli özelliğimiz ise bu işi severek yapmamız, gelen her çocuğu kendi çocuğumuz gibi sevmemizdir. Yani eğitimimizin temeli sevgidir. Sevgiyle her yol kısa, her iş kolay ve  zevkli olur.


Eğitim yuvamızda,çocuklarımızın toplumda birey olarak yer aldıklarının farkında olan,paylaşımcı,kendilerini ifade edebilen,sorumluluk sahibi olarak kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren bireyler olarak eğitimlerini almaktadırlar. Vizyonumuzda,çocuklarımızın gelişim düzeyleri,ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programları,sanatsal,kültürel yaratıcılığı destekleyen ve aile katılımına olan desteği ile tercih edilen bir kurum olmaktadır.

Tüm velilerin etkinliklere katılımını sağlayarak,çocuğun ev yaşantısı ile okul yaşantısını birleştirmesine Çocuk-Aile ikilisinin birlikte öğrenmesine katkıda bulunmaktayız.Sürekli gelişim gösteren ve yenilikleri takip eden bir eğitim kurumu olmaya devam etmektedir.

Misyonumuz

Dünyaya ve ülkemize; doğru, ilkeli ve kişilikli bireyler yetiştirmektir. Eğitimimizin temeli; kişilikli,sosyal ve kendine güvenen bireyler yetiştirmek, böylece kendine güvenen ama kibirli olmayan kişilerden oluşan bir toplumun oluşmasına katkı sunmaktır.

Vizyonumuz

Dünyada uygulanan en gelişmiş teknik ve yöntemleri kullanmak en büyük hedefimizdir. Bunun için çıkan yeni yayınları takip ederek kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Ancak her bireyin farklı bir kişilik olduğunu ve asla aynı kalıba dökülemeyeceğinin bilinci ile hareket ediyoruz. Onun için her tür teknik ve yöntemi kullanırken her kişinin farklı eğitileceğinin bilinciyle hareket etmek ve her bireye farklı bir eğitim vermek en büyük hedefimizdir.


 Okulumuz

On yıldır çocuklarımıza hizmet sunmaktadır. Yıllarca öğretmenlik ve müdürlük yapmış ve bu işi severek yapan deneyimli yöneticimizin gözetim ve denetiminde hizmet sunmaktayız.
•Öğretmenlerimiz,sevgiye dayalı bir eğitimin  çocuklarımızı daha sağlıklı ve başarılı kılacağının bilinciyle hareket etmektedirler.Biliyorlar ki sevgi tüm çaresizliklerin  çaresidir.
•Çocuklarımızın yaşlarına uygun pedagojik,psikolojik,sosyal ve fiziki eğitim verilmekte,eğitimin her yönüyle kapsayıcı olmasına dikkat edilmektedir.
•Okulumuza başlayan her çocuğu,ailemizin bir ferdi olarak kabul etmekte ve ona göre eğitim verilmektedir.Biliyoruz ki iyi yetiştirilen bir çocuk sadece kendi ailesine değil,tüm dünyaya fayda sağlayacaktır.
•Kötü yetiştirilen bir çocuk ise sadece kendi ailesine değil tüm çevresine zarar vermektedir.Bunun bilinciyle iyi insan yetiştirmek temel hedefimizdir.
•İyi insan olmanın yanında,doğru düşünen ve doğru tavır sergileyen;iyi,hoş görülü,dürüst ve doğru sözlü olan insanlar yetiştirmek temel görevlerimiz arasındadır.
•Doğru sözlü olmak ve nerede nasıl davranıp konuşacağını bilmek,olmazsa olmazlarımızdır.
•Folklor,drama,seramik çalışması,müzik,tiyatro,sinema,tarihi ve turistik  yerleri gezmek yaptığımız etkinliklerden bazılarıdır.
•Okulumuzda çocuklarımız sınıflara ayrılırken,yaşları  dikkate alınmakta;hatta aylarına bile dikkat edilmektedir.
•Çocuklarımız üç guruba ayrılmakta ve ona göre eğitim programı düzenlenmektedir.

Harita


Yorumlar

İletişim Bilgileri

Erdem Çocuk Evi
Nebahat Turan
Mesaj Formu