gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Mavi Çınar Anaokulu

Çınar Mah. 6/4 A Sok. No: 6 Bağcılar / İstanbul

0 212 634 34 57
01 HAZİRAN 2017 tarihinde yayınlandı
Güncellenme Tarihi :

Açıklama

Anaokulumuz MEB’e bağlı Özel anaokulu statüsünde hizmet vermektedir. Eğitim saatlerimiz 9.00/16.00 saatleri arasına göre düzenlenmiştir. Tam/ yarım gün/ kahvaltılı/ kahvaltısız program alternatiflerimiz vardır. Kurumumuz sabah 07.30 / akşam 19.00 arası açıktır. 3, 4, 5,ve 6 yaş öğrencilerimiz için ayrı sınıflarımız mevcuttur.Ferah sınıflarımız, kapalı ve açık oyun alanımız bulunmaktadır.

Okulumuzda 3-6 yaş çocukları için düzenlenmiş eğitim programları uygulamaktadır.  Bu program, çocukların yaş gruplarına ve gelişimsel özelliklerine göre oluşturulmaktadır.

10 yıllık deneyimiyle Bağcılar Anaokulları arasında seçkin bir konuma sahip olan  ÖZEL MAVİ ÇINAR ANAOKULU, kaliteli ve sağlıklı eğitimin uzman ve özverili personel ile mümkün olduğuna inanmaktadır. Öğrencilerimiz düzenli pedegog  gözetimi altındadır. Sınıflarımız yaş gruplarına göre tasnif edilmiştir.       Kapalı ve açık oyun alanlarımız yeterli düzeydedir. Okul içi faaliyetlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın anaokulları için belirlemiş olduğu resmi müfredat uygulanmaktadır. Kullanılan materyal ve eğitici dergilerin standartlara uygun ve MEB tavsiyeli olmasına özen gösterilmektedir.  Sabah Kahvaltısı, Öğle yemeği ve ikindi ara öğünü olarak sunulan yemek ve kahvaltılarımız kendi mutfağımızda ve kendi aşçımız tarafından hazırlanmaktadır.

Okulumuz gün içinde düzenli periyodlarla mekana ve zemine uygun olarak kaliteli temizlik maddeleriyle dezenfekte edilmektedir.

Örf ve geleneklerimizin, manevi değerlerimizin yavrularımıza  tam olarak yerleştirilmesi  en önemli hedeflerimizdendir. Bu maksatla ayrıca değerler eğitimi öğretmenlerimiz mevcuttur. Okul içi ve okul dışı etkinliklerimiz her ay sonu hazırlanan bültenlerle velilerimize duyurulmakta, etkinlik fotoğrafları web  sitemizin yanı sıra facebook sayfamızda da yayınlanmaktadır.

Mavi Çınar Anaokulu, klasik anaokulu ezberci ve dayatmacı eğitim anlayışı kalıplarından çıkarak, çocukların doğuştan gelen ve zamanla yitirdiği yetenekleri erken çocukluk döneminde profesyonel eğitimciler desteği ile fark etme, geliştirme ve yönlendirme hedefiyle kurulmuş olup sürekli değişim ve gelişim içerisinde yoluna devam etmektedir.

En temel amacımız; çocukların sevgi dolu güvenli bir ortamda, milli ve manevi değerlerine bağlı olarak, yaşıtları içerisinde kendilerini mutlu hissetmeleri, kendisine ve çevresine duyarlı, özgüvenli, sorumluluklarının bilincinde bireyler olmalarını  sağlamaktır.

Miniklerimizin güvende olduklarını hissetmek bizler için önemli bir görevdir. Çocuklarımız ailelerinden kapıdan teslim alınmakta ve aile telefonla arayıp bildirmediği sürece başka bir bireye teslim edilmemektedir.

Okulumuzun en önemli özelliği ve farklılığı; aile sıcaklığında güler yüzle karşılanmanız,empati kurabilme yetimiz, sizlere yardımcı olabilmek için çaba sarfetmemiz ve gerçekleri paylaşabilme dürüstlüğümüzdür.

Sloganımız  “ EN GÜZEL BERABERLİK GÜVENLE BAŞLAR “

EĞİTİM ETKİNLİKLERİ

* Serbest Zaman Etkinlikleri
* Türkçe Dil Etkinlikleri
* İngilizce Dil Etkinlikleri
* Müzik Etkinlikleri
* Fen ve Matematik Etkinlikleri
* Okuma- Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
* Alan Gezileri
* Drama
* Sanat Etkinlikleri
* Mandala Çalışmaları
*Dikkat  geliştirme çalışmaları
* Ebru Sanatı
*Mental Aritmetik
*Satranç
*Değerler Eğitimi

Harita


Yorumlar

İletişim Bilgileri

Mavi Çınar Anaokulu
Medine Yıldırım
Mesaj Formu