gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Sare Şafak Anaokulu

Yesari Asım Arsoy Sok. Yalçınkaya Köşkü No: 24 Erenköy, Kadıköy / İstanbul

0 216 302 78 87
01 HAZİRAN 2017 tarihinde yayınlandı
Güncellenme Tarihi :

Açıklama

Amacımız

Kişiliği gelişmiş, ulusal ve evrensel değerlere sahip, çağdaş, yaratıcı, sorgulayan, araştıran, düşüncelerini özgürce ifade eden, kendisi ve çevresi ile barışık, çevre bilinci gelişmiş, kitap okuma alışkanlığı kazanmış, başarılı olmanın yanında neşeli ve mutlu olmayı da başarabilmiş bireyler yetiştirmektir.

Fiziksel Özellikler

Nitelikli eğitimin alt yapısı için fiziksel mekânın kalitesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda dev çınar ağaçlarının içinde, doğayla iç içe, 800 m2 açık alana sahip tarihi Yalçınkaya Köşkü nde hizmet vermekteyiz. Okul öncesi eğitim için özel olarak düzenlenmiş 5 ayrı sınıf, çok amaçlı salon, mutfak, 2 katta tuvalet, uyku odası, sanat odası, 2 ayrı kapalı oyun salonu, güvenlik filmi ile kaplanmış camlı oyun salonu ve geniş açık bahçesi ile ferah, aydınlık binamız çocukların keyifle yaşayabilecekleri bir mekân olarak tasarımlanmıştır.

Yaş Grupları ve Sınıflarımız

Okulumuzda 3-6 yaş çocuklara, oyun grubu, anaokulu ve hazırlık sınıfları olarak eğitim verilmektedir. Sabah saat 07: 30 da açılan, akşam saat 19.00 da kapanan okulumuzda, çocukların yaşlarına ve velilerimizin isteğine göre ayarlanabilen Tam Gün, Sabah Yarım, Öğlen Yarım ve Oyun Grubu olarak 4 ayrı zamanlı program uygulanmaktadır.

Çocuklarımızın doğum tarihlerine göre oluşturulmuştur. 3-4-5-6 yaş çocuklar için ayrı öğretmen yönetiminde, 4 ayrı (oyun grubu, anaokulu ve ilkokula hazırlık) sınıflarımız mevcuttur. Sınıf mevcudumuz yaş gruplarına göre 6-15 aralığında sınırlandırılmıştır. Küçük yaş gruplarında daha az, olmak üzere yaş grupları arttıkça sınıf mevcudu artmaktadır.

Eğitim

Çağımızda eğitimin amacı önceki kuşakların yaptığını yineleyen bireyler yetiştirmek değil, kendilerine sunulan her şeyi olduğu gibi kabul etmeyip, inceleyen, sorgulayan, yaratıcı çözümler bulabilen bireyler yetiştirmek olmalıdır. Özel Sare Şafak Anaokulu nda, Milli Eğitim Mevzuatına uygun, çocukların öz bakım becerileri ile fiziksel, duygusal, sosyal, dil ve bilişsel gelişimlerini destekleyen, değişim ve yeniliğe açık -Etkin Öğrenme Modeli- üzerine kurulu çağdaş bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Her yaş grubu için özel olarak hazırlanmış programımız, Türkçe dili etkinlikleri, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, dikkat çalışmaları, proje çalışmaları, fen ve doğa çalışmaları, sanat çalışmaları, drama, müzik, dans, jimnastik, satranç, İngilizce, sinema, tiyatro ve gezilerle desteklenmiştir.

Personel Eğitimi

En iyi hizmet anlayışımızı sürdürmek amacıyla eğitimlerimize devam ediyoruz. Bu kez, çalışanlarımızın aralarındaki iletişimi geliştirmeye yönelik bir seminer düzenledik. Kişilerin temel iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen seminere tüm çalışanlarımız katıldı. İletişim Danışmanımız Meriç Renkver tarafından verilen seminer çalışma arkadaşlarmız tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Rehberlik

Rehberlik çalışmalarımız titizlikle yürütülür. Çocukların tüm gelişim alanlarındaki performansı ve ilkokula hazır oluşları, yaş gruplarının gereklerine göre öğretmen ve rehber öğretmen tarafından değişik yöntemlerle takip edilir. Her çocuk için raporlar hazırlanır. Raporlar velilere sunulur, aile ile işbirliğine gidilir.

Okul -Veli İletişimi

Her bir öğretmen için belirlenen görüşme saatleri velilerimize bildirilir. Velilerimiz randevu alarak görüşme saatlerinde öğretmenlerimizle görüşebilecekleri gibi istedikleri zaman okulu arayarak her konuda bilgi alabilirler. Her çocuğun günlük takibi için bir defteri bulunur.

Öğretmeni ve veli çocukla ilgili günlük notlarını bu deftere kaydeder. Veli – öğretmene arasında günlük iletişim sağlanır.

Aile katılımı

Çocuklara kazandırılması hedeflenen beceri ve davranışların daha kısa sürede öğrenilmesi ve devamlılığını sağlamak üzere velilerimizle bireysel görüşmeler yapılır.

İhtiyaç duyulan konularda danışman eğitmenler tarafından ailelere yönelik seminerleri düzenlenir. Ailelerin katılacağı değişik okul etkinlikleri düzenlenir.

Harita


Yorumlar

İletişim Bilgileri

Sare Şafak Anaokulu
Sare Altuntaş , Şafak Sürmen
Mesaj Formu