gelişmiş arama
Kreş ve Yuva Rehberiniz

Yağmur Abla Anaokulu

Şerif Ali Yolu Cad. Çimentepe Sok. No: 3 Ataşehir / İstanbul

0 216 478 21 26
01 HAZİRAN 2017 tarihinde yayınlandı
Güncellenme Tarihi :

Açıklama

Kendine güvenen bireyleri yetiştirmek için rahat, eğlenceli ve güven veren bir ortamın gerekliliğini biliyoruz. Çocuğumuzun sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimini en iyi şekilde sağlamak için ebeveyn ve okul işbirliğinin önemine inanıyoruz. En sağlıklı eğitimin sevgi ile olan eğitim olduğunu unutmuyoruz.

Bu ilkelerle;

“ Eğitim Hizmetimizi Sadece Okul Öncesi Olarak Sürdürmekte Kararlıyız”. 1998 yılından beri Kozyatağı İnönü Caddesi’nde meyve ağaçlarını çocuklarımızın suladığı ve mevsimlik çiçekleri yine çocuklarımızın kendi elleri ile diktikleri bahçesi olan tek katlı okul binamızda hizmetimizi sürdürmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatlarına uygun şekilde hizmet verilmektedir.

Yaş Grupları:
Oyun Grubu: 24-36 ay
Yuva Grubu: 36-48 ay
Ön Hazırlık Grubu: 48-60 ay
Hazırlık Grubu: 60-72 ay

 Eğitim Saatleri:
 Hafta İçi: 07:00 – 19:00

 Yağmur Abla Çocuk Eğitim Programı

Dil Gelişimi: İnsanlar, dil aracılığı ile birbirlerine bilgi, duygu ve düşüncelerini aktarırlar. Dil aynı zamanda insanların fikirlerini düzenlemelerine olanak sağlar. Çocukların gelişiminde doğumdan itibaren altı yaşına kadar kazanılan en önemli beceri dil gelişimidir. Çocuklar 6-7 yaşına geldiklerinde yaşamı boyunca kullanacağı dilini büyük oranda kazanmış olur.

Dil Gelişiminin insan yaşamındaki öneminin bilincinde olarak çocuklarımızın bu alandaki kazanımlarının en üst düzeyde olmasına özen göstermekteyiz.

Kavram Gelişimi: Kavram gelişimi okul öncesi dönemde çocukta kazanılmasını beklediğimiz becerilerdendir. Bu becerilerle çocuklarımızın ufku genişleyecek dış Dünya’ya olan uyumu kolaylaşacaktır. Bu beceriler nesneleri;

Renklerine göre ayırt edebilme ve eşleştirebilme,
Şekillerine göre ayırt edebilme ve eşleştirebilme,
 Boyutlarına göre ayırt edebilme ve kıyaslayabilme,
 Benzerlik ve farklılıklarına, mekanda konumlarına, azlık çokluklarına göre ayırt edebilmedir.

 Okuma ve Yazmaya Hazırlık: Çocuklarda kitap ve okuma sevgisini geliştirmek için atılabilecek en önemli adım ebeveynler ve öğretmenlerin rahat, huzurlu bir ortamda keyif alarak çocuklara kitap okumalarıdır. Çocukların sözcüklerin anlamlarını doğru bir şekilde algılamaları için öncelikle dinleme ve kendini sözlü olarak ifade edebilme becerisini kazanması gerekir. Okuma becerisinin kazanılması uzun zaman alan bir süreçtir. Bireysel farklılıklara bağlı olarak erken okuyabilen çocuklarımız olabilecektir.

Yazmaya hazırlık da okumada olduğu gibi uzun soluklu bir uğraştır ve yine bu konuda çocuğa model olmak son derece önemlidir. Okulumuzda öğrencilerimizle birlikte olmaya başladığımızdan itibaren onların ince motor becerilerini çeşitli oyun ve etkinliklerle masa başında, oyun salonunda, bahçede … geliştirmek için birçok keyifli çalışma yapmaktayız.

Matemetik: Matematik günlük yaşamımız içerisinde hep var olan bir olgu. Müzikten trafiğe, yemekten alışverişe kadar her yerde ve her zaman matematikle iç içeyiz. Bütün yaptığımız eylemler şekil, süre, sayı.. gibi matematik kavramları ile birebir ilgilidir. Çocuklar da matematikle çok erkenden karşılaşırlar. Nesnenin şeklini bebekler ağzına götürerek, dokunarak keşfederler. Kaç tane burnun var denildiğinde işaret parmağıyla bir işareti yaparlar…

Çocuklarda matematik becerileri konusunda gözlem yapabilme, hipotez kurabilme, problem çözebilme ve iletişim becerileri daha sonraki bilimsel süreçleri ve kavramları öğrenmede basamak teşkil etmektedir.

Biz de bu basamakları en sağlıklı bir şekilde özümseyerek çıkabilmeleri için çocuklarımızı deneyim ve birikimlerimiz ve en doğru metodlarla desteklemekteyiz.

Fen Doğa Çalışmaları ve Projeler: Çocuklarımızın Fen ve Doğayla ilgili meraklarını ilgi ve yeteneklerini keşfedebilmek aynı zamanda bu alandaki gelişimlerini desteklemek için her dönemde yaşlarına uygun bir şekilde deney ve gözlemler yapmaktayız. Tohumdan, uzaya kadar geniş bir yelpazede sınırsız konu başlığı ile çocuklarımızın doğayı birebir keşfetmelerine fırsat ve ortam hazırlamaktayız. Proje çalışmaları ile de hem grup ve ekip ruhu hem de ailelerin katılımını sağlama fırsatı bulmuş olmaktayız.

İngilizce Dil Dersi: Türkçe Dil Gelişimi ile ilgili çalışmaları doğru zamanda ve doğru araç gereç –yöntemlerle kazandırmaya çalışırken çocuklarımıza hem diğer lisanlar hakkında bilgiler verip hem de İngilizce ile tanışmasını sağlıyor ve geliştirmesini destekliyoruz. Bunun için yine tam öğrenme modelini kullanmaktayız. Şarkılar, parmak oyunları, rontlar, aşçılık deneyimleri, bahçede oynarken, doğal ortamlarında aynı zamanda görsel ve işitsel araçlarla desteklenerek sınıf ortamında öğrenimi sağlamaktayız.

 Bale- Folklor-Beden Perküsyonu- Orf Çalışmaları:

Bale- Folklor-Beden Perküsyonu- Orf Çalışmaları ile çocuklarımızın özgüvenlerini, fiziksel gelişimlerini, nörolojik gelişimlerini, bedenlerini açık ve rahat kullanabilmelerini, bireysel ve grup halinde kendilerini farklı biçimlerde ifade etme özgürlüğü ve yaratıcılığını geliştirebilmelerini sağlamayı amaçlamaktayız. Bedeni ile müziğin ritmi arasındaki uyumu kurabilme, birlikte hareket edebilme, kendilerini keşfedebilme, enerjileri ve ilgi alanları konusunda farkındalıklarını artırmaya çalışmaktayız.

Dramatizasyon: Çocuklarımızın yaratılığının gelişiminde, duygularını tanıma ve keşfetme, rahatlama, gevşeme ihtiyaçlarının karşılanmasında eğitici dramanın rolü ve önemi her geçen gün daha da fark edilmektedir. Eğitici drama çalışmaları ile çocuklarımızın daha mutlu, aktif, heyecanlı, coşkulu, daha dikkatli ve yaratıcı olabildiklerine tanıklık etmekteyiz. Hem yaratıcılığı geliştirir hem de duyguların tanınması, ayırt edilmesi, farkına varılması ile rahatlama sağlar.

Yaratıcılık: Yalnızca sanatçılarda olduğu sanılan, ya da sanatçıların gereksinimi olduğu düşünülen Yaratıcılık aslında herkeste vardır ve herkes için gereklidir. En çok okulöncesi dönemde gelişmektedir. Bunun için çocuklarımızın hayal dünyalarını, kendine özgü fikirler üretme, sorunlara farklı çözüm yolları bulabilme becerilerini ortaya çıkarabilmek ve geliştirebilmek adına çalışmalar yapmaktayız.

Müzik: Okulumuzda müzik her alanda eğitim aracı olurken diğer taraftan aynı zamanda çocuklarımızın müzik kulağını ve ritm duygusunu geliştirmeye çalışmaktayız. Kulaklarının kirli seslerden en az olumsuz etkilenmesi konusunda öncülük ederek doğal seslerle gelişimlerini destekliyoruz. Bu konuda aynı zamanda konservatuar eğitimli olan kurucumuz Uzm.Psikolog Mukadder Karakaya ve Öğretmenimiz Binnur Akçaoğlu’nun belirlediği eğitim programla çalışmaktayız. Aynı zamanda geleneksel aylık klasik gitar konserlerimiz ile çocuklarımızın hem müzik kulağı hem de dinleme yetisi gelişmektedir.

Öz bakım Becerileri Kazandırma – Geliştirme ve Hijyen Eğitimi:

Çocuklarımızın içinde bulundukları yaş gruplarına uygun bir şekilde bedenlerini tanıma ve kendi kendilerine yapabilecekleri hakkında algı ve farkındalık kazandırarak doğru alışkanlıklar edinmelerini destekliyoruz:
•Tuvalet alışkanlığı kazandırma,
•Kendi kendine yemek yiyebilme alışkanlığı kazandırma,
•Ayakkabısını, montunu vb. giyip çıkarma becerisini geliştirme,
•Doğru el yıkamayı öğretme ve alışkanlık kazandırma,
•Evrensel Değerler ve Çevre Hakkında Algı ve Farkındalık Geliştirme:
•Yağmur Abla Anaokulu olarak Dünya mirası niteliğindeki her konuda yemek kültüründen, mimariye, tarihi eserlere, oyun ve folklore, doğaya karşı duyarlı ve sahip çıkan bireyler olarak gelişmelerine önem ve destek vermekteyiz.

1984 MAYISIN’DA CADDEBOSTAN’DA BAŞLAYAN SERÜVENİMİZ ŞAŞKINBAKKAL’ DA OLGUNLAŞTI. 1998 YILINDA Yabla anaokulu ve çocuk evi olarak Kozyatağın’da gelişti, Çok yakında Ataşehir’de yuva binası olarak tasarladığımız ve geliştirdiğimiz mekanımızda çok daha kapsamlı ve ayrıntılı olarak devam edecektir.

29 Yıllık Bilgi, Birikim, Deneyim ve dinamizmimizle sadece okul öncesi eğitim hizmeti veren bir kurum olarak kalmakta kararlıyız.

Harita


Yorumlar

İletişim Bilgileri

Yağmur Abla Anaokulu
Mukkader Karakaya
  • 0 216 478 21 26
  • -
  • 0 216 478 21 26
  • 0 533 736 41 40
  • -
  • -
  • -
  • [email protected]
  • http://www.yagmurablaanaokulu.com
Mesaj Formu